Archive for May 13th, 2009

How Can We Pay (All the Visions) s BLOW a Mr. Dell Registerem

Wednesday, May 13th, 2009
Blow v Roxy

Blow v Roxy 2002

Po nějaké době a pár vážnějších tématech zde opět trochu odlehčím. Od Andreje alias Adina z Alef Zero jsem konečně vytáhl dnes již trochu raritní nahrávku písně, kterou jsem v roce 2001 nazpíval coby host kapely BLOW na jejich desku Catch the Light (svoje CD jsem někomu kdysi půjčil a klasicky nevím komu.. ehm, přihlásí se někdo?)

Tento projekt vstoupil poprvé do povědomí posluchačů v létě roku 1994 díky stejnojmenné nahrávce Blow, která si získala přízeň moderátorů Radia 1. Po takřka tříleté odmlce způsobené nepřítomností “duše” seskupení – Teochara Bakardžieva – v České republice, se skupina rozrostla o další členy a vydala jednu z prvních drum’n'bassových nahrávek v ČR – Virus. Singlový hit – A.C.R. se objevil na kompilaci Radia 1 Jungle Is Massive vydané v březnu roku 1998. Od roku 1998 Blow začínají hrát pod D Smack U Promotion a dávají si první větší koncerty v Čechách a na Moravě. Za zmínku rozhodně stojí jejich účast na legendárním festivale Jelení příkop v květnu 1998, kde vystoupili po boku takových legend jako The Orb, 808 State, Transglobal Underground, Zion Train a dalších. Za dobu svého fungování vydali tři LP (krom Catch the Light to byl ještě debut Rolls Royce in the Dance Club z roku 2000, které vyšlo na nezávislém labelu Black Point, a neoficiální MakakRhesus z roku 1998), několik EP a singlů. Narazíte-li kdekoliv na jakoukoliv nahrávku této party, na jejichž troskách v roce 2004 vznikli Alef Zero, rozhodně poslechněte – mají velmi solidní záběr od total chill dub přes techno a house po experimental jungle a punk dnb.

Zde je tedy k poslechu a stažení track, který vznikl celkem zajímavým propojením dvou různých textů: How Can We Pay dalšího hosta, Mr. Dell Registera z USA, a mého – All the Visions (k přečtení v sekci Music / Lyrics).

Blow / Dell Register / Vaant (2001) How Can We Pay (All the Visions)

Get the Flash Player to see this content.