Archive for June, 2009

Video: Cubist / United Islands 2009

Monday, June 29th, 2009

Get the Flash Player to see this content.

Ještě jedno malé ohlédnutí za United Islands – záznam části songu Cubist s výborným textem od Hanky Mis(s)chief. Zádumčivý jungle star trek pop coby osobní kubistický manifest. Vše je možné. Máme v plánu jej v nejbližší době nahrát, takže řekl bych, že do konce roku (s naší příslovečnou rychlostí) bude zde a u Patricka volně ke stažení. Fuck OSA.

Ohlasy písní ostrovních

Monday, June 22nd, 2009
DJ Scratchy

DJ Scratchy

Inu, přiznám se – měli jsme s Patrickem a kapelou z vystoupení na United Islands hrůzu. Jednak proto, že se tam měla sjet velmi solidní sestava kapel a djs z celé Evropy, jednak proto, že průběžné zkoušky před vystoupením nejsou naší nejsilnější stránkou. A přesto – vystoupení se nám, myslím, v rámci určitého freestylu povedlo, přičemž masivní dík patří všem, kteří nás do Mánesa přišli podpořit – a bylo jich moooc. Popravdě, čekali jsme 3-4 skalní fanoušky, protože ve stejný čas hráli na jiném pódiu Le Pneumatiq a po nich hned N.O.H.A – takže ještě jednou dík! Celkově to byl moc dobrý festival, žádná vyslovená pruda, známé tváře, s N.O.H.A jsme domluvili jejich vystoupení v Pardubicích, decentně zakalili s Pneumatiq a na závěr jsem byl samozřejmě nucen prohodit alespoň pár slov s legendárním dj Scratchym – ano, TEN dj Scratchy, který hrál na turnéčkách s The Clash.

PS: File, díky za slova podpory!

Pozvánka na Festival United Islands v Praze 18. – 20.6.

Thursday, June 18th, 2009
Orka

Orka

Program začíná Klubovou nocí ve čtvrtek 18. 6. v šestnácti pražských klubech. V pátek 19. 6. se rozjede program na pražských ostrovech. Slavnostní zahájení festivalu připadne na 18.45 hodin před vystoupením jednoho z nejvíce očekávaných hostů festivalu – faerské skupiny Orka.

Střelecký ostrov bude v pátek patřit fanouškům ska. Tam se od 17 do 22 hodin vystřídají Yellow Umbrella, Fast Food Orchestra, Mad Manoush a Spankers. Sobotní program se začne odvíjet už od 11 hodin dopoledne na celkem sedmi scénách. Hlavní hvězda festivalu mezinárodní projekt N.O.H.A. zahraje na hlavní scéně od 19.30. Očekávané hvězdy world music se na Střeleckém ostrově vystřídají od 18 hodin. Nejdříve moderní podoba flamenca Almasäla a potom maďarský projekt Mitsoura. Ten bude od půl deváté kombinovat romské hudební vlivy s elektronikou. V Mánesu vystoupí od 18.30 s hodinovým programem Patrick Bergman s kapelou.

K tuzemským lákadlům budou patřit vystoupení mladých kytarových kapel Please The Trees či The Prostitutes. Nadějí jazzové scény Radia 1 jsou debutující Lanugo od 12.10 hodin, po nich experimentální Segundo a taneční United Heads. Krátce před 13. hodinou zazpívá na Střeleckém ostrově excentrický písničkář Xavier Baumaxa. Tamtéž se představí v premiéře nová kapela Tomáše Průši z legendární Vltavy. Jeho Love Songs Orchestra hraje od půl čtvrté.

Festival letos výjimečně uvede i koncert Pavla Bobka s Robertem Křesťanem za podpory skupiny Druhá tráva od 12.30 hodin na Slovanském ostrově. Koncerty pod širým nebem končí ve 22 hodin. Mezi poslední vystoupení budou patřit belgičtí Moiano, irští Royseven a tuzemští U-Prag či Ivan Hlas trio. Po oba dva dny běží program i po 22. hodině v klubech Mánes a Jazz Dock.

Tiskovka: Elemental Label prezentuje nové EP projektu Uncless

Wednesday, June 10th, 2009
EP Cover

EP Cover

Spolupráce českého breakbeatového projektu Uncless a Vaanta vyústila v realizaci singlu Give It Up Ya F*ckin’ Losers s lehce provokativním textem a v atypickém žánru. Skladba osciluje na pomezí drum’n'bassu a breakbeatu. Originální verze vznikla pod názvem About Time na přelomu roku 2009 v královehradeckém studiu Elemental. Osobitým způsobem a s velkou zručností uchopil český producent Jock The Lock svoji remixovou verzi – jeho počin se nese v dubstepovém rytmu, avšak netypicky pojatém. Syntetický motiv svou melodickou gradací ještě posouvá harmonické spektrum celé skladby. Ve skladbě zní citované vokály Vaanta s dominantním refrénem odkazujícím se na původní verzi. Celé EP uzavírá ryze breakbeatová záležitost projektu Uncless opět ve spolupráci s Vaantem nazvaná The Place, známá již z nevydané promo verze, která spatřila světlo světa v minulém roce.

TRACKLIST:

1. Uncless feat Vaant – Give It Up You F*kin’ Losers (About Time)
2. Uncless feat Vaant – Give It Up You F*kin’ Losers (Jock The Lock – dubstep remix)
3. Uncless feat Vaant – The Place (2009 version)

BEATPORT Link

Více na:

http://www.myspace.com/elementalrec

http://www.myspace.com/uncless

http://www.vaant.cz

http://www.myspace.com/jocklock

20 let od masakru na pekingském náměstí Tchien-an-Men

Thursday, June 4th, 2009
Tchien-an-Men 1989

Tchien-an-Men 1989

Amnesty International přejmenuje prostranství před Velvyslanectvím Čínské lidové republiky na náměstí Tchien-an-men.

Nový název se na mapě Prahy objeví na několik hodin 4. června, symbolicky 20 let poté, co na stejnojmenném náměstí v Pekingu zasáhla čínská armáda proti demonstrantům usilujícím o demokratické změny. Ani po 20 letech nebyl zásah vyšetřen a dnešní bojovníci za lidská práva se v Číně potýkají s podobnými problémy jako jejich předchůdci.

Kde: Pelléova 18, Praha 6
Kdy: 4. června, 17:30 -18:00 (tvorba graffiti na místě proběhne již od 10 hodin)

Na Tchien-an-men budou přejmenována náměstí v řadě měst světa. V Praze před čínskou ambasádou proběhne shromáždění, jehož účastníci vyzvou čínské úřady k zveřejnění informací o zásahu. Na místě také vznikne graffiti, jehož tématem bude právě krvavý zásah čínské armády.

“Při zásahu na náměstí Tchien-an-men byly před 20 lety zabity stovky lidí, někteří demonstranti zůstávají i po letech uvězněni. Pro dlouholeté věznění těchto lidí neexistuje žádné ospravedlnění,” říká Dáša van der Horst, ředitelka české pobočky Amnesty International.

Čínská vláda nikdy nezveřejnila oficiální údaje o zásahu. Podle nevládních organizací zůstává kvůli zapojení do protestů uvězněno nejméně 20 lidí, některé zdroje však hovoří až o dvou stech osobách. V roce 2006 čínské úřady několik vězňů propustily, nadále je ale drží pod policejním dohledem.

Přestože se jedná o totalitní stát, kde veřejné popravy a mučení jsou normální součástí praktik vládnoucí komunistické strany, těší se Čína nadále přízni celého tzv. demokratického světa, protože byznys je byznys.