Archive for October, 2009

Song: Slova (I Look Around) s Adinem

Tuesday, October 27th, 2009
Abbey Road LP

Abbey Road LP

Tak z téhle písničky nebudou zapřísáhlí dramaři a pankáči nadšení – je to folk. Pouze akustická kytara, zpěvy a pár sekund klavíru a metliček. Ale v rámci boření zaběhlých tradic a žánrů jsme si s Adinem, členem Alef Zero, tuhle popinu k táboráku s chutí dali.

Začátek berte jako náš způsob vzdání holdu The Beatles, na kterých oba samozřejmě ustřelujeme. Znalí poznají úvodní citaci počátečních veršů písně Come Together z jejich posledního studiového alba Abbey Road z roku 1969. Mimochodem, celé moje životní hudební putování odstartovalo právě toto LP, poctivý tlustý vinyl, který jsem na základce objevil ve tatíkově sbírce desek. Tím to všechno začalo a výsledkem mimo jiné je i tento song, tyto řádky a tyto stránky.

Well, this tune is not gonna make convinced dnb and punk fans too excited – it is folk. Just an acoustic guitar, vocals and a few seconds of piano and wire brushes. Yet being fond of demolishing the groovy traditions and genres, we (me and Adin of Alef Zero) enjoyed making this poppy (as with pop, nothing to do with opium) campfire song.

Consider the beginning to be our way to pay tribute to The Beatles, a band that we both are die-hard fans of. The sussed may recognize the introductory quotation of the opening verse lines of Come Together, a song from their last studio album Abbey Road released in 1969. By the way, my entire life-long musical journey was started by this very LP, a solid thick vinyl I found in my father’s record collection while I was at primary school. It all began there for me and this song, these lines and these pages are, of all things, outcomes of that discovery.

A protože dnes má narozeniny moje milovaná sestřička, tak bych ji rád věnoval tuto píseň: Ségra, vše nejlepší!

Adin & Vaant (2009) Slova (I Look Around)

Get the Flash Player to see this content.

Odkaz pro stažení / Free Download Link

Rekomando: Patrick Bergman a Radka Nikol

Tuesday, October 13th, 2009

Jedno letmé rekomando na novou kvalitku od kamaráda Patricka, tentokrát ve spolupráci se zpěvačkou Radkou Nikol – výborný song No Me Digas Adios / f047th si můžete poslechnout v rámci nejnovějšího příspěvku na jeho stránkách. Klikněte zde.

A brief recommendation of the latest song by my friend Patrick, this time in collaboration with singer Radka Nikol – you can listen to the great song called No Me Digas Adios / f047th within the latest contribution on his website. Click here.

Pozvánka na 12. sezónu Laminate

Monday, October 5th, 2009
Laminate

Laminate

Malá pozvánka na středeční zahájení 12. sezóny pravidelných lámaných diskoték LAMINATE v Pardubicích, klub Žlutý pes.

Hlavním hostem bude MISS B z Roxy bookingu, výborná to dj-ka libující si v breakbeatových rytmech, jedna z pořadatelů United Islands of Prague.

Dále vystoupí dj Switch.man z Cartel Soundu, partičky, která má mimo jiné na svědomí pardubické paroplavební DNB výlety a akce Drummatekk.

Úvodní Laminát proběhne za podpory solidních mc’s – zazpívat přijdou Mis(s)chief, známá i z vystupování s Patrickem Bergmanem, a Elvis, enfant terrible pardubické hudební scény.

Objevit by se měli také Vaczech a Vaant, rezidenti a hybatelé všech Laminátů.

Datum 7.10.09, začátek 21.00. Vstup solidních 20 Kč (do 22.00 navíc zdarma), takže žádný krutý byznys. Tož doražte:)