Archive for November, 2009

Pozvánka: Ritual Sabotage II

Wednesday, November 25th, 2009
Ritual Sabotage II

Ritual Sabotage II

Kamarádi ze Zero Rockers a T2B pořádají v pardubickém L-Klubu v pátek 27.11.09 druhé pokračování akce Ritual Sabotage. Pro zájemce je zde přesný line up obou pódií. A možná přijde i kouzelník.

Line-Up – jungle, dnb, jump-up, dubstep stage
20.00 – 21.00h – Pixie vs. Jahrider vs. Strawberry /special dubstep set/
21.00 – 22.00h – Agressor
22.00 – 00.30h – Vargas /pl/ & Jahrider
00.30 – 02.00h – Pixie
02.00 – 03.30h – Wash
03.30 – 05.00h – Philip TBC
05.00 – 06.00h – N.E.D.

Line-Up – hardtek, hardcore, breakcore, jungletek stage
20.00 – 21.00h – MoM
21.00 – 22.00h – Kan-Jacca
22.00 – 23.00h – Strawberry
23.00 – 00.00h – Sherpa
00.00 – 01.30h – Dexx live
01.30 – 03.00h – Nko aka Neurokontrol live
03.00 – 04.00h – Mejla
04.00 – 05.00h – Feri
05.00 – 06.00h – Kryshot

Listen all y’all, it’s a sabotaaaage!

Tiskovka: Projektový večírek Thoma Heriana aka Drama Jacqua

Monday, November 23rd, 2009
Thom Herian aka Drama Jacqua

Thom Herian aka Drama Jacqua

Vážení přátelé, kamarádi, kolegové, známí i neznámí, srdečně vás zveme na koncertní večírek do pražského klubu Chapeau Rouge v úterý 24.11. od 20h. Bude zde probíhat ojedinělý večer 4 hudebních projektů, které i přes svou multižánrovost bude spojovat jedno jméno – Thom Herian alias Drama Jacqua, bubeník a producent v jedné osobě. Během jednoho večera se tak Herian na jednom pódiu představí hned několikrát a v různých žánrových projektech. Publiku se tak naskytne příležitost vyslechnout širokou škálu žánrů a stylů v podání talentovaných a pozoruhodných osobností a být tak svědkem večera, který rozšíří obzory a posune hranice v hudebním pojetí.

Na pódiu se jako první představí Sato-San To, nujazzový projekt s legendárním jazzovým basistou Jaromírem Honzákem, trumpetistou Oskarem Törökem a hostujícím Petrem Zelenkou na kytaru. Poté vlny lehce intelektuálně „najazzlé“ atmosféry rozčeří elektronický projekt Montage s charismatickým vokálem Kláry Vytiskové, známou především z retro-popové kapely Toxique. Junglová tříčlenná formace Segundo se Šimonem Ornestem na saxofony a basistou Jaroslavem Kovaříkem roztančí vše živé a sólový projekt Heriana nazvaný Drama Jacqua, jehož výsledkem je hudba stojící na struktuře junglu, zrychleného a mnohovrstevného breakbeatu a drum’n'bassu, obohacené samplováním výrazných motivů, bude finálním vyvrcholením. To podpoří ještě přizvaní hosté – DJka Babe LN, Flautistar na příčnou flétnu, MC Vaant. Vizuální podporu bude mít celý večer na starosti VJ Optic.

Line-up:
20.30 – 21.30 Sato-San To (nu-jazz/jungle/world music)
(Thom Herian – drums & samples, Oskar Török – trumpet & keys, Jaromír Honzák – double bass, Petr Zelenka – guitar)
21.45 – 22.45 Montage (electro-pop)
(Thom Herian – loops & samples, Klára Vytisková – vocals)
23.00 – 23.40 Segundo (jungle/live-punk)
(Thom Herian – drums & samples, Šimon Ornest – saxs, Jarda Kovařík – bass)
23.55 – 01.30 Drama Jacqua Human Drum Machine feat. DJ Babe LN, MC Vaant, Flautistar (d’n'b/experimental)

Rekomando: Innoxia Corpora v Hradci Králové

Sunday, November 15th, 2009
Innoxia Corpora - K certu LP

Innoxia Corpora - K certu LP

Rád bych vás pozval do Hradce Králové na koncert výborné punkové kapely Innoxia Corpora pocházející z mé domoviny, kopců kolem Zubří a Rožnova pod Radhoštěm.

Snad to nebude klišé, když řeknu, že jsou legenda svého žánru v ČR, byť si tipnu, že mnozí z čtenářů těchto řádků o nich nikdy neslyšeli. Jejich písně v rádiu neuslyšíte, na Óčku je neuvidíte, v Bravo Girl o nich nepíšou. Inu, punks v původním slova smyslu, ne ti, kteří se účastní soutěží typu Coca Cola Popstar – či jakýchkoliv jiných soutěží.

Mají za sebou desítky koncertů po celé Evropě, vydali dvě dlouhohrající desky, jejich písně se objevily na zahraničních kompilacích, recenzi na jejich desku napsal jeden z nejznámějších punkových zinů na světě, v USA vycházející Maximum Rock’n'Roll. Jo a na bicí tam hraje můj bratr Ivan (heeej, bratře!), z čehož mám popravdě dětinskou radost, protože jsem z Innoxie nadšený – jak z hudby, tak z textů. Obojí najdete na jejich stránkách, odkaz na ně pak zde v sekci Links.

Dost bylo chvalozpěvu, zde je kousek z rozhovoru, který s nimi vedl zin Move Your Ass. Tématem byly mimo jiné i jejich texty, nedílná součást jejich tvorby.

Vaše texty jsou takovým trochu oříškem, jsou psané jakoby v jinotajích… Chcete skrze ně poslat posluchačům nějakou konkrétní myšlenku či čekáte, že si v textu najde každý to svoje “ponaučení”?

Nikdo by neměl hledat v našich textech žádné ponaučení. Doufáme jen, že si každý najde ten smysl, který to dává právě jemu. Oříšek a jinotaj je jen v tom, že naše texty nejsou v klasicky punkovém ražení typu systém tě ničí a o fízlech, které nenávidíš. Nediktujeme věci ve významech dobrý a špatný, nebo ve formě, na kterou jsou všichni tak nějak zvyklí. To, že naše texty mají více prostoru pro interpretace nás baví. Píšeme to trochu jako poezii a ta taky nemá návod na rozluštění. Snažíme se nedělit svět na oni = viníci a my = ti, co znají jediné správné řešení. Témata, která punkrock provázejí od jeho vzniku, jako je boj s autoritou, ekologie, společenské odcizení, mír a podobně, podle nás u řady kapel ztrácejí na autentičnosti. Když slyšíme po sté určitou frázi, už nedokáže zaujmout tak jako poprvé. S Innoxia nechceme opakovat po více než dvaceti letech to, co už řeklo tisíce lidí před náma a řekli to i líp, než bychom to svedli my. Vážíme si hodně textů, které na tyto témata některé kapely vytvořily. Zkoušíme ale hledat vlastní vyjádření.

Koncert: Lords (USA) + Innoxia Corpora (CZ)
Hradec Králové, Artkino Centrál

Úterý 17.11.09