Archive for December, 2009

Tiskovka: Zlomené zakončení roku na Favále!

Thursday, December 31st, 2009
Silvestr Full Moon

Silvestr Full Moon

Lion Monkey pro Vás připravili večer plný hudby, který bude navíc dokouzlen atmosférou úplňku. MAIN STAGE obsadí styly dnb, breaks, reggae nebo ragga jungle. Jako hlavní hvězda se představí DJ z pražské crew Shadowbox BIFIDUS AKTIF. Jeho sety jsou výbušné a taneční, ale můžeme u něj zažít i liquid funkovou atmosféru či tvrdší tech stepový říz ze skladeb Kemala nebo Noisie. Bifidus se proslavil i jako redaktor například v X-MAGu, na serveru Techno.cz nebo také jako spolupořadatel dnes velmi známých akcí Take Control a Let It Roll. Jako další se představí brněnská jednička a dnb legenda z Redrum crew X.MORPH. Začínal již v roce 2000 v Brně, s ještě téměř neznámými styly dnb a breakbeat. Jeho sety jsou nejen energické, ale i technicky propracované, díky tomu se řadí mezi nejlepší DJs u nás. Svatou trojici silvestrovského večera doplní ojedinělým projevem jeden z nejkvalitnějších mistrů projevu MC VAANT. Letitý punker, bývalý člen kapely Kultra, dnes hlavní postavou U Merkura Sound Systemu se v 90. letech seznámil s elektronickou hudbou a začal působit na postu MC a DJ. Hvězdné trio dále doplní brněnská crew Pohon. Můžeme se těšit na breakbeatové a dnb sety v podání DJs MARCCO, SPOOL a MERKURA. Dalším bude polský DJ VARGAS ze Zero Rockers, který soustřeďuje svou selekci na old school jungle a vždy předvede kvalitní výkon s precizními mixy těchto zlámanin. Reggae setem rozhoupe dav brněnský DJ SMOKY, který patří pod Lionmonkey a Perverse Reverse bude zastupovat DJ HRA.SEK, který na hlavní stagi zahraje pod taktovkou breakbeatu.

Druhá stage pod názvem CHILLOUT bude celý večer bavit publikum nekonečnou smrští teku, happyteku nebo frenchcoru. Významným hostem bude DJ SUNAKASHI z Protoss sound systemu, který je na scéně několik let a stává se tak mistrem svého oboru. Dále se představí NOISE THERAPY sound system, který funguje zhruba rok a podílí se na mnoha free akcích. MACHINE OPERATOR bude reprezentovat ALKALINE sound system a v neposlední řadě se představí i DJ PSYCHEDELIC.

Start 20:00. Vstupné do 22:00 110 CZK, poté 130 CZK. Vstupenky můžete zakoupit i v předprodeji za 90 CZK přímo v klubu Favál, dále ve SKETA Wear (Josefská) nebo QUEENS Shop (Orlí 27, Koliště 4). Součástí akce bude několik stánků jako ČAJOVNA nebo BYLINKÁRNA. Klub bude vyzdoben tematickou dekorací a během večera proběhne FIRESHOW.

Tiskovka: Křest alba Audible Thoughts Philipa TBC

Wednesday, December 9th, 2009
Philip TBC

Philip TBC

Již je tomu více než měsíc, co se pod hlavičkou Daska Records na trhu objevila debutová deska Audible Thoughts DJ-e a producenta Philipa T.B.C. Vyvážená a pestrá směsice hudby různých temp, atmosfér a nálad vycházející z downtempa, trip hopu, glitch hopu, dubstepu, hip hopu, breakbeatu a dalších stylů se setkala s velice kladnými recenzemi. Philip T.B.C. se djingu věnuje přes deset let. Ozvláštňuje ho fůzí různých hudebních stylů a prostor dává i scratchům a turntablistickému umění. Jeho dovednosti například ocenil i Liam Howlet z The Prodigy, když si ho vyžádal, aby předskakoval jejich koncertu na slovenské Pohodě.

Na albu si zahostovalo spousta umělců nejen z České republiky. Svou flow na mikrofonu předvedla dvojice rapperů z brooklynského (NY) seskupení 3rd Party – Rabbi D & Hired Gun, každý v jednom tracku, dále “perfect Oxford English” rapující C.Monts (UK) ve skladbě 21st Operative, producentsky si v několika věcech zahostoval DJ Ghonzales, scratche dodali přední čeští turntablisté, DJs Lowa, A.K.A. a Friky, do dvou tracků přišel se svým nástrojem zahostovat jeden z nejlepších českých kytaristů a leader skupiny -123min, Zdeněk Bína. Svůj hlas na album propůjčila i zpěvačka MC Lindee, jediná zástupkyně jemnějšího pohlaví. Zajímavým bonusem jsou pak remixy skladby od kapely 100°C a slovenské kolaborace Vec feat. Richard Müller.

Album se bude křtít 10.12. v pražském Crossclubu a 17.12. v klubu Nu Spirit v Bratislavě. Na pražském křtu se představí řada hostů z desky, kteří přijdou svoje umění předvést naživo. Těšit se můžete na U.K. MC C.Monts, pardubického MC Vaanta či MC Lindee. Jako překvapení večera přijali pozvání vicemistři světa v beatboxu Beatburger Band, kteří vystoupí jednak v samostatném koncertu a jednak ve společné show společně s Philipem T.B.C. A dít se budou věci nevídané. Beatburger Band si totiž připravil jednu z Philipových věci v živém remixu, která zazní na koncertě vůbec poprvé. Navíc se zde ve společné speciální performaci představí beatboxer Jaro Cossiga na mikrofonu a Philip T.B.C. za gramofony, kteří přímo na podiu budu tvořit nové tracky. Jako DJs celou akci otevřou a dovrší DJ Ghonzales a nadějný slovenský DJ Junior.