Archive for May, 2010

Bojkot společnosti BP / Boycott BP Company

Friday, May 28th, 2010
Boycott BP

Boycott BP

Patrně jste již několikrát viděli děsivé záběry unikající ropy z poškozeného vrtu společnosti BP na dně Mexického zálivu, ze kterého unikají denně tři miliony litrů ropy, téměř čtyřikrát více, než tvrdila společnost BP. Jde o nejhorší ropnou katastrofu v dějinách USA a jednu z nejhorších ekologických katastrof na světě způsobených člověkem, která svým rozsahem překonala i hrůzostrašný Exxon Valdez z roku 1989.

Společnost British Petroleum (BP) patří mezi nejhorší ropné společnosti, co se týče devastace životního prostředí a porušování bezpečnosti vlastních zaměstnanců. Jen v posledních několika letech BP přiznala svou vinu za dva trestné činy a zaplatila více než 730 milionů dolarů za pokuty, penále a soudní vyrovnání v souvislosti se zločiny v oblasti životního prostředí, úmyslným přehlížením bezpečnosti práce a manipulacemi na trhu s energiemi. V důsledku její činnosti zahynuly neuvěřitelná množství ryb, ptáků, savců.

Jedním z prostředků jak vyjádřit svůj postoj ke společnosti BP a jejímu chování je nepodporovat ji – bojkotovat její výrobky a značky. Mezi ně patří oleje Castrol, čerpací stanice BP, Aral a Arco, obchody řetězců am/pm a Safeway a kavárny Wild Bean Cafe. Nepodporujte prosím tyto gaunery.

You’ve probably already seen several times the horrifying images of oil leaking from a damaged BP’s well on the bottom of Gulf of Mexico, from which three million litres of oil leak daily, nearly four times more than claimed by the company BP. It is the worst oil disaster in U.S. history and one of the worst environmental man-made disasters in the world, which surpassed in its scope even the horrific Exxon Valdez in 1989.

British Petroleum (BP) is one of the worst oil companies in terms of environmental impact and violations of the safety of their own employees. Only in the last few years, BP pled guilty in two criminal acts and has paid more than $ 730,000,000 in fines, penalties and legal settlement in connection with environmental crimes, intentional workplace safety violation and energy market manipulations. As a result of its actions, an incredible amount of fish, birds and mammals died.

One the means of expressing your position on BP and its behaviour is not to support it – boycott its products and brands. These include Castrol oil, BP, Aral and Arco petrol stations, am/pm and Safeway chains and Wild Bean Cafe. Please do not support these bastards.

Volby 2010

Monday, May 24th, 2010
Hehehe

Hehehe

Za pár dní proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, jak jste si jistě všimli díky těm všudypřítomným ksichtům, které na nás čumí ze všech stran. Všichni jsou skvělí, chtějí pouze naše dobro a pouze právě oni mají ta nejlepší řešení všech problémů. Po dvaceti letech poctivé korupce, nepokrytého propojení politiků s mafií a průběžného zklamání se v těch, kterým jsem důvěřoval, nyní nevěřím nikomu z nich. Dokonce ani nevěřím, že by se mohl někdy najít skutečně někdo poctivý, který by odolal chuti po moci, který by se nenechal dříve či později zkorumpovat a dostál slibům a programu, se kterým do voleb šel.

Přesto volit půjdu. Ne snad proto, že bych věřil ve změnu, ale proto, že těm skutečně nejnechutnějším hovadům nechci ulehčit budování jejich kamarádských sítí tím, že bych volit nešel a dával jim tak klid na práci, po kterém volali už bolševici.

Volit půjdu nejen kvůli nejviditelnější nechutnosti jménem Paroubek. Hlavním důvodem pro mne je nepodílet se na hladkém průběhu hry s názvem „Hodná ČSSD bojuje proti zlé ODS aka Hodná ODS bojuje proti zlé ČSSD“, o jejíž existenci se podařilo těmhle dvěma bandám přesvědčit spoustu lidí. Nic takového není. Jim samozřejmě nejvíce vyhovuje, že lidé této hře uvěřili a oni se můžou v klídečku každé čtyři roky střídat u koryt díky vytvořené iluzi, že jeden jde po krku tomu druhému – protože lidi mají tuhle prostinkou dichotomii „my“ a „ti druzí“ tuze rádi. Nejtrapnější jsou pak diskuze na různých webech, kde kdokoliv, kdo kritizuje ODS je samozřejmě „v žoldu ČSSD“ a kdokoliv, kdo kritizuje ČSSD je „v žoldu ODS“. Trapné a ubohé. Na tento špek dokonce skočili i lidé, o kterých vím, že jim dění ve veřejném prostoru není lhostejné. Budou volit ODS, protože Paroubek a Rath jsou katastrofa. Ale pak to vypadá, že neslyšeli o Řápkové, Jančíkovi, Řebíčkovi nebo že jim tito nevadí.

Volit půjdu, aby to měli gauneři v parlamentu těžší. Nechci dospět do stádia, jaké funguje ve USA či Velké Británii, kde existují pouze dvě možnosti volby mezi tzv. konzervativci a tzv. liberály. Pro mne to je stejná volba asi jako výběr mezi Pepsi a Coca-Colou.

Nebudu volit ani ostatní parlamentní stafáž. Vyberu stranu, která mne nejmíň prudí, nic víc to nebude. Takže žádní komouši, žádní náckové ani žádná z parlamentních stran.

Report: N.O.H.A na Noci U Merkura v Pardubicích

Thursday, May 13th, 2010
N.O.H.A. Noc U Merkura Pardubice

N.O.H.A. Noc U Merkura Pardubice

Uff, tak jsme to nakonec všechno zvládli v pohodě. Akce to byla neskutečně dobrá, a to hned z několika důvodů, a proto, byť reporty z akcí v zásadě nepíšu, nedá mi to nenapsat alespoň pár řádků.

Na koncert Noise of Human Art v naší režii jsme se těšili od okamžiku, kdy jsme jej domluvili s Filipem Nohou na loňských United Islands of Prague. S tím, jak se blížilo datum jejich vystoupení ve Žlutém psovi, naší hudební rezidenci v Pardubicích, měli jsme čím dál lepší pocit z toho, jak se nám podařilo zajistit vše s ním související, že vše klape, jak má. Zdálo se, že nic nemůže zabránit jeho úspěšnému konání. A pak, devět dní před koncertem, se stalo něco, s čím nikdo nepočítal ani v tom nejpitomějším snu – parta mírně řečeno podivných instalatérů klimatizace si nezajistila patřičné pracovní podmínky a z nedbalosti způsobila požár, v důsledku kterého koncertní část klubu lehla popelem, včetně aparatury. Infarktová situace. Majitelé klubu tak měli samozřejmě jiné starosti než se soustředit na blížící se koncert a kluci od Merkura, spolupořadatelé akce, se na přesunutí koncertu do jiných prostor příliš netvářili a chtěli jej odpískat. Já popravdě taky nadšený z jiného prostoru nebyl, ale nechtěl jsem zastavovat pěkně rozjetý vlak, na koncert se těšila spousta lidí. Navíc, jsem velký fanoušek N.O.H.A:) Takže po letmé konzultaci nově vzniklé situace s kapelou jsem se rozhodl vzít celou akci na svá finanční bedra, abych uchlácholil Viktora a Láďu od Merkura, protože bez jejich logistické a technické pomoci bych to skutečně sám nezvládl a koncert by musel být zrušen. Během několika zbývajících dnů jsme tak museli zajistit vše znovu, náklady tedy poměrně stouply.

N.O.H.A. Noc U Merkura Pardubice II

N.O.H.A. Noc U Merkura Pardubice II

Trochu to zkrátím. Kombinace skvělé kapely a pomoci řady dobrých lidí vyústila v jeden z nejlepších koncertů, na jakém jsem byl. Masivní dík patří kapele, která nás maximálně podporovala v naší snaze udělat koncert i přes nepřízeň osudu, majiteli ABC Klubu Davidovi Audrlickému za solidní podmínky, za kterých nám poskytl své prostory, Honzovi Svěrákovi za aparaturu, Lulu Rulez a Romče za nebeskou veganskou hostinu pro kapelu, která ji ocenila spontánním nadšeným aplausem, Jiřímu, Karče, Gábi, Hance Misschief, Keshuovi a Janě za velkou pomoc u vstupu, Mirkovi Kulhánkovi za excelentní nenásilnou ochranku, Keshuovi a Formisovi za výlep plakátů a všem ostatním, kteří nám pomohli a na které jsem zapomněl. Celá akce měla charakter řádné punkové D.I.Y. akce, kterou jsme udělali svépomocí a bez sponzorů. Jako počin hodný maximálního respektu pak musím vyzvednout frajeřinu Jiřího, který si sám koupil lístek, byť jej měl za pomoc u vstupu slíbený zdarma. A Hanky, která pro jistotu koupila dva – jen tak, jako support pro případ, že by po změně místa přišlo málo lidí. Obdivuhodné. Všem vám patří dík, jsem rád, že mám takové kámoše a kámošky. A kapela? Dle jejich slov jeden z nejlepších koncertů letošního turné.

Tiskovka: Veggie Parade 2010

Thursday, May 13th, 2010
Veggie Parade Praha 2010 Poster

Veggie Parade Praha 2010 Poster

Praha – V sobotu 15. května 2010 v Praze opět proběhne oslava vegetariánství a veganství – Veggie Parade 2010. První částí slavnosti úcty ke všem živým bytostem bude průvod ulicemi města, který začne ve 13 hodin na Můstku a vydá se na žižkovský vrch Parukářka. Tam pak bude pro účastníky i náhodné kolemjdoucí od 15 hodin připraven bohatý program.

Jádrem odpoledního festivalu pod širým nebem bude hudební produkce. Samozřejmě zde nebudou chybět ochutnávky veganských a vegetariánských jídel, laskomin i dalších produktů; vedle nich budou také stánky jak s veganskými a vegetariánskými recepty, ale také s informačními materiály o právech zvířat, jejich postavení ve společnosti a o možnostech jejich ochrany. Najdete tu ale také třeba vegetariánskou školku, výtvarnou dílnu, fireshow nebo taneční performance.

Odpolední hudební open-air nabídne rozmanitý žánrový mix, všeobecně laděný do pozitivní nálady. Vystoupí zde například frontman známé skupiny Sporto vystupující pod jménem Bonus, pardubicko-chrudimská drum’n'bass/breakbeat kapela Alef Zero, pop-rocková formace Just For Being, která myšlenky festivalu otiskuje také do svých textů, nebo heterogenní skupina The Beautyists, která hudební produkci propojuje s recitací (v angličtině).

Po setmění pak bude hudební produkce pokračovat v klubu Bunkr Parukářka, který s parkem bezprostředně sousedí. V souladu s undergroundovou povahou klubu se zde již dostane na našlápnutější hudební styly, jako drum’n'bass, psytrance, techno, ale i dub anebo reggae. Afterparty jistě potrvá až do časného nedělního rána…

Open-Air Parukářka (zdarma):
14.30 DJ Lulu Rulez (drum’n'bass)
15.30 JUDr. Jan Šťastný – veganství (přednáška)
16:30 Dryada: Bat Fly (taneční performance)
17.00 Bonus (rap)
17:30 Lucien Zell & The Beautyists (music/poetry/prose)
19:00 Alef Zero (drum’n'bass/breakbeat live)
20:30 Just For Being (punk/pop/rock)
22:00 Fireshow

Afterparty Bunkr Parukářka (30Kč):
Heartbeat Stage
22.00 Bom Shiva! Sound (psytrance/progressive trance/tekno/dnb)
00.30 Natty Flow & Moog (dub/reggae)
Hard Beats Stage
22.00 DJ Lulu Rulez & MC Vaant (drum’n'bass)
23.30 Wasabi Sound (acid/tekno/hardcore)
01.00 Truhla DJs (tek)

Přijďte se pobavit, pochutnat si a oslavit s námi hodnoty úcty ke zvířatům a ohleduplného životního stylu! Více info na http://veggie-parade.cz/