Archive for October, 2010

Rekomando: Dezerter / Innoxia Corpora / Zeměžluč

Saturday, October 23rd, 2010
Dezerter Innoxia Corpora Zemezluc

Dezerter Innoxia Corpora Zemezluc

Mám pro vás jednu lehce pozdní, ale zásadní pozvánku: v sobotu 23. října 2010 si budete moci v brněnském klubu Favál poslechnout jednu z největších legend kontinentálního evropského punku. V rámci oslavy 15. narozenin hudebního nakladatelství a distribuce Papagájův hlasatel zahraje kapela Dezerter, která je noční můrou katolického Polska již od roku 1981. V říjnu vydává své nové, již jedenácté, studiové album Prawo do bycia idiotą. Vždy dravá muzika s inteligentními texty, které patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy na hudebním poli slyšel.

Moji radost ze shlédnutí jejich koncertu umocní ten večer ještě účast další kapely – Innoxia Corpora – také již letití harcovníci z mé domoviny, výborná muzika i texty, a navíc, na bicí tam hraje můj brácha. Od doby vydání jejich debutního alba uběhlo již deset let, letos vydali svůj třetí počin, LP/CD s názvem Je stále těžší otočit prst proti sobě, sklízející velmi pozitivní ohlasy po celém světě (bez nadsázky). Třetí kapelou, která se ten večer opře do strun, bude brněnská punková klasika Zeměžluč, jejíž historie sahá až do roku 1986.

Na místě bude i prodejní stánek PHR a dalších DIY distribucí, infostánek Nesehnutí a brněnští gastro-pacifističtí Food Not Bombs se svými vege-pochoutkami. Takže naviděnou!

Laminate presents Philip Noha (N.O.H.A)

Tuesday, October 19th, 2010
Laminate presents Philip Noha

Laminate presents Philip Noha

Věrný své podivné tradici avízovat akci den před ní, přináším pozvánku na zítřejší Laminát, který s radostí uvítá na pódiu saxofonistu Philipa Nohu. Philip měl nejen štěstí na krásné příjmení, měl ho i při hledání spřízněných duší do svého projektu N.O.H.A. (Noise Of Human Art), který spojil muzikanty z celého světa a v jehož jádru naleznete Američana, Němce či Španělku. Již od roku 1997 nás zásobují peckami v převážně nerovné rytmice s řadou hudebních výletů mimo evropskou kulturu. Po úspěšném vystoupení celé kapely v Pardubicích v květnu tohoto roku přijal Philip naše pozvání a se svým saxofonem si s námi zajamuje (čti zadžemuje) do zlomených beatů. Sestavu doplní jeden z mozků akcí Let It Roll Bifidus Aktif, členové Umerkura Crew Lulu Rulez a Hech, Keshu z FDC a samozřejmě Vaczech, Mis(s)chief a já. Doražte!

True to my strange tradition of announcing a gig one day in advance, I bring an invitation to tomorrow’s Laminate that will be pleased to welcome on stage saxophon player Philip Noha. Philip was not only lucky in getting a beautiful surname, he was also lucky to find kindred spirits to his cosmopolitan project N.O.H.A. (Noise Of Human Art), which brings together musicians from around the world including an American, Germans and a Spanish. Since 1997 they have been supplying us with smashes in a largely broken rhythm with a series of trips outside the European musical culture. After the successful performance of the band in Pardubice this May, Philip accepted our invitation and is going to jam with his saxophone to our broken beats. The ensemble will be supplemented by one of the brains of Let It Roll events Bifidus Aktif, members of Umerkura Crew Lulu Rulez and Hech, Keshu of FDC and of course Vaczech, Mis(s)chief and me. Arrive!

Rekomando: Skotsko / Scotland / Alba II

Monday, October 11th, 2010

Přináším další várku záběrů ze Skotska. Kochejte se. A nebo nejlíp, sbalte kufry a vyražte tam. A propos, párkrát mi bylo vytýkáno, že tu nemám žádnou sekci Photos, kde bych měl kvalitní fota sebe sama. To samozřejmě nehrozí, ale aby se vlk nažral a já zůstal celý, na konci této série dávám fotku, kde jsem i já.

I am bringing another set of shots from Scotland. Feast your eyes. Or best, pack your bags and ride off there. By the bye, I have been criticized a few times for not having any Photos section where I would have some nice pictures of myself. As that is very unlikely to happen, I’ll have my cake and eat it – at the end of this series there is a picture where I am, too.

Inverlochy Castle

Inverlochy Castle

Eilean Musdile Lighthouse, Isle of Lismore

Eilean Musdile Lighthouse, Isle of Lismore

Isle of Iona

Isle of Iona

Kilchurn Castle

Kilchurn Castle

Kilchurn Castle IV

Kilchurn Castle IV

Kilchurn Castle Path

Kilchurn Castle Path

Lochbuie Standing Stone Circle

Lochbuie Standing Stone Circle

War Memorial near Dunnottar Castle

War Memorial near Dunnottar Castle

Ben Gulabin

Ben Gulabin

Dunnottar Castle Yard

Dunnottar Castle Yard

Glenshee III

Glenshee III

Glenshee IV

Glenshee IV

Lochbuie

Lochbuie

Caledonian Ferry and Me

Caledonian Ferry and Me

Laminate vstává z popela / Laminate to Rise from the Ashes

Sunday, October 3rd, 2010
Laminate Season 13

Laminate Season 13

Byť to zní neuvěřitelně (hlavně těm, kteří viděli následky požáru), naše rezidence v Pardubicích – Žlutý pes – vstala z popela. Vedení klubu se podařil slušný majstrštyk a po pěti měsících od zničujícího ohně jej opět otevřeli v novém kabátku. Laminát tedy začne, jako by se nechumelilo, a to klasicky první týden v říjnu – tentokrát to vyšlo na 6.10. Přijďte s námi mrknout, jak to tam teď vypadá, a přitom ještě zaskotačit při otvíračce 13. sezóny našich lámaných dyzzkoték. Pozvání tentokrát přijali takřka kompletní Nasty No Stars – gramce roztočí Babe LN a Ghonzales a na flétnu zaduje Flautistar. Do mikrofonu zapěje Mis(s)chief, no a my s Vaczechem k tomu všemu zatancujeme (ne, to je fór). Z dalších hostů příštích Laminátů zmíním alespoň Philipa Nohu, slovutného saxofonistu z vynikající kapely N.O.H.A., který se k nám připojí 20.10.

Incredible as it may sound (especially to those who saw the consequences of the fire), our residence in Pardubice – Zluty Pes Club – has risen from the ashes. The management of the club achieved a decent masterpiece, and five months after the devastating fire they reopened it in a new jacket. Laminate shall thus begin, as if nothing had happened, that is typically in the first week of October – this time it is October 6. Come with us to have a look and romp around a bit at the opening of the 13th season of our broken dyzzkoteqz. This time, it is almost entire Nasty No Stars who accepted the invitation – Ghonzales and Babe LN will be spinning the decks and Flautistar will blow the flute with MC Mis(s)chief singing and me and Vaczech dancing (no, I’m kidding). As for the other guests to next Laminates, let me mention at least the most special one – Philip Noha, the renowned saxophonist from the excellent band N.O.H.A. who will join us on October 20.