Archive for November, 2010

Song: (Don’t) Lose Control – cover Dobrodružství kriminalistiky

Tuesday, November 23rd, 2010
Inspektor Kubes zvazuje veganskou stravu

Inspektor Kubes zvazuje veganskou stravu

Je to už pár měsíců, co jsme s Adinem dali dohromady další song. Dlouho jsem měl chuť udělat cover jedné televizní klasiky, úvodní melodie seriálu Dobrodružství kriminalistiky, který jsme si coby teenageři dávali v jeho premiéře v roce 1989. Autorem hudby byl Karel Svoboda, který má na triku několik hustých filmových a seriálových pecek, popravdě taky ale x děsivostí. Některé jeho songy však mají hustou atmosféru, a právě ta mě dostávala i u onoho seriálu. Melodii jsme oblíkli do drum’n'bassového kabátku, o který si vysloveně říkala. Výsledek je něco mezi coverem, remixem a punkovou variací na dané téma.

Nechtěl jsem to moc kazit nějakým zpěvem, takže toho je tam poskrovnu. Jen jsme si dovolili doplnit muziku hláškami z jiné kriminální klasiky, 30 případů majora Zemana, legendární díl Mimikry, kde chtěl bolševik znemožnit Plastic People of the Universe, potažmo tehdejší underground vůbec, ale moc se mu to nepovedlo – jak trefně poznamenali na webu guerilla.cz, “výsledek byl prokazatelný, neoddiskutovatelný a naprosto neuvěřitelný debakl: seriálová písnička skrz naskrz prohnilých vlasatců Bič boží nadchla diváky školou povinné tak, že si ji začali zpívat a nejedna mládežnická rocková kapela ji provozovala i na školních besídkách. Česká televize nechtíc pravděpodobně vyrobila první domácí undergroundový videoklip.” Sám vzpomínám na to, jak ji svého času s chutí hráli i kamarádi z rožnovské bigbít-punkové party The Pointers. Přeji příjemný poslech.

This is our cover of an old school theme from a Czech crime series broadcast for the first time at the end of 1980’s. We expanded it a bit and made it more like a drum’n'bass punk variation on the theme.

Adin & Vaant / Svoboda (2010) – (Don’t) Lose Control – cover Dobrodružství kriminalistiky

Get the Flash Player to see this content.

Odkaz pro stažení / Free Download Link