Archive for May, 2011

Finále první generace Laminátu / 1st Laminate Generation Finale

Monday, May 30th, 2011
Laminate Finale

Laminate Finale

Tak už jdeme do finále a za všechno vážně dík. První červnovou středou skončí první generace našeho Laminátu. Jak jsem již avizoval, po prázdninách nastoupí nová, mladší generace v čele s partami FDC, Drtek a Cartel Sound. Já sám ani Vaczech nic nevzdáváme, muziku budeme dělat dál, jen třináct let dělat akci každou středu, respektive každou druhou, je přece jen dost a nic netrvá věčně. I Star Trek prošel několika generacemi, aniž by skončil s demisí té první. Takže nechci být nijak sentimentální, tyto řádky berte jako normální pozvánku na Laminate – dorazí vynikající partička Basscoffee z Ústí nad Labem ve složení DJ-ka Animal, DJ Fefe, MC Massta a hráč na saxofon Mr. Sax. Podpořit nás přijde i breakbeatový merkurák Mr. Pupitz a již rezidentní MC Mis(s)chief. Tak na viděnou!

So we are approaching the finale, thanking you indeed for everything. The first Wednesday in June shall see the end of the first generation of our Laminate. As I have announced, after the holidays a younger generation shall commence led by crews of FDC, Drtek and Cartel Sound. I myself nor Vaczech are not giving anything up, we will go on making music, the thing is that it has been thirteen years of parties every Wednesday, or every other, and that is quite enough as nothing lasts forever. Even Star Trek has gone through several generations without having ended with the demise of the first one. I do not want to be sentimental, so take these lines as an ordinary invitation to Laminate – we will welcome the excellent bunch Basscoffee of Usti nad Labem comprising Miss DJ Animal, DJ Fefe, MC Massta and saxophone player Mr. Sax. Also, the breakbeat Umerkura Crew member Mr. Pupitz will come to support us along with the already resident MC Mis(s)chief. So see you there!

Rekomando: The Tap Tap (2011) Řiditel autobusu

Thursday, May 19th, 2011

Get the Flash Player to see this content.

Pokud jste ještě neslyšeli o této výborné partičce, pak zde je pozvánka. Nebo jízdenka. Jsem nadšený z muziky, tématu, textu, klipu. V době, kdy u kormidla a za volantem jsou blbci a digitálně-vizuální 3D eskamotérství na nás řve ze všech stran, je skvělé slyšet podobně vtipný protest song a vidět, že 3D lze udělat i z papundeklu.

Kapela The Tap Tap, kterou v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest, je partička zdravotně handicapovaných studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. The Tap Tap vydali alba Hopšidyridy (2006) a Párty na kolečkách (2010), kde s nimi spolupracovali i jiní muzikanti a zpěváci, které mimo jiné uvidíte i v tomto klipu. Zde jsou jejich stránky – klikni.

Blbec je blbec a blbcem zůstane. True, true.

If you have not heard of this excellent bunch, then here’s an invitation. Or a ticket to ride. I’m excited about the music, theme, lyrics, video clip. In the time when the morons are at the helm and the wheel and digital-visual 3D legerdemain yells at us from all sides, it’s great to hear such a funny protest song and see that 3D can be made even from paperboard.

Founded in 1998 and still led by Simon Ornest, the band Tap Tap is a bunch of handicapped students and graduates of the Jedlicka Institute. The Tap Tap released albums Hopsidyridy (2006) and Party na koleckach (2010) where they cooperated with other musicians and singers, some of whom you’ll see in this clip. Here is their website – click.

Amnesty International slaví 50 let své existence

Wednesday, May 18th, 2011
Amnesty International

Amnesty International

Amnesty International založil roku 1961 britský právník Peter Benenson. Benenson byl šokovaný článkem v novinách o dvou portugalských studentech, kteří byli odsouzeni na 7 roků za to, že si připili na svobodu. Benenson zveřejnil v The Observer článek Zapomenutí vězni, ve kterém žádal čtenáře, aby psali a posílali dopisy vyjadřující podporu uvězněným a mučeným lidem kvůli svému vyznání či nepřijatelnosti pro vládu. Výsledkem byla snaha Appeal for Amnesty (1961), která měla mobilizovat veřejné mínění. Z krátkého apelu se záhy stalo mezinárodní hnutí, které pracovalo na ochranu těch, kteří byli uvězněni za nenásilné vyjadřování svých názorů.

Základní témata a kampaně, na kterých AI pracuje, jsou: osvobození všech vězňů svědomí, stop mučení, stop násilí na ženách, kontrola obchodu se zbraněmi, zrušení trestu smrti, ukončení mimosoudních poprav a násilných „zmizení“, ukončení praxe dětských vojáků, ochrana obránců lidských práv, dodržování práv uprchlíků, mezinárodní spravedlnost, (ukončení beztrestnosti), svoboda slova na Internetu.

V oblasti mezinárodních organizací pro lidská práva má Amnesty nejdelší historii a dle mínění mnohých stanovila standardy pro celé hnutí jako takové. Mezi vlády, které kritizovaly Amnesty patří Izrael, Írán, Saúdská Arábie, Demokratická republika Kongo, Čínská lidová republika, Vietnam, Rusko, Spojené státy a další.

Za 50 let existence Amnesty International bylo propuštěno 44 tisíc lidí, o které se kdy Amnesty zajímala.