Archive for August, 2011

Into the Soul: Benefice pro dětský domov

Thursday, August 18th, 2011
Into the Soul 2011

Into the Soul 2011

Zvu vás na poslední akci, které se ještě letošní léto zúčastním, než vypadnu na své obligátní turné po Skotsku. Krom toho, že na ní zahrají solidní punkové kapely (ano, naši kapelku Alef Zero počítám mezi punk, ať se to někomu líbí či ne:) a drum’n'bass djs, tak z ní mám dobrý pocit i z dalšího důvodu – výtěžek poputuje do dětského domova v Pardubicích a plánuje se i sbírka kreslících potřeb pro děti z jedné keňské vesnice nedaleko města Mombasa. Tedy, samo sebou, kapely i djs se vzdali honorářů. Veškeré info je na plakátu, který po kliknutí můžete zvětšit (jo, už jsem se to naučil vkládat). A abych nezapomněl, shlédnout budete moci i výstavu fotografií právě z oné vesnice, které na místě pořídila jedna z pořadatelek akce. Nuže, přijďte zaskotačit na punk a dnb a zároveň podpořit dobrou věc!

I hereby invite you to the last event I am going to attend this summer before I take off for my usual tour of Scotland. Besides having a chance to see decent punk bands (yes, I consider Alef Zero a punk band whether anyone likes it or not:) and drum’n'bass DJs, I’ve got another reason to feel good about this gig – the proceeds will go to a children’s home in Pardubice and also, a collection of drawing and writing materials is planned for children of a village near the Kenyan city of Mombasa. Thus, naturally, the bands and DJs gave up their artist’s fees. And lest I forget, you can also see an exhibition of photographs taken in that village by one of the promoters of the festival. Well, come to romp around with punk and drum and bass while supporting a good cause!

Rekomando: Setkání svobodných duší 2011

Thursday, August 4th, 2011
Setkani svobodnych dusi 2011

Setkani svobodnych dusi 2011

Tento týden přináším ještě jednu pozvánku na DIY festival. Tentokrát to je Setkání svobodných duší v Rožnově pod Radhoštěm, mé domovině, které pořádá ve dnech 5. a 6.8. moje stará punková parta kolem klubu Vrah. Nikdo ze zúčastněných si už dnes přesně nepamatuje, kdy SSD proběhlo poprvé. Nikdo tedy neví, kolikátý vlastně je ten letošní ročník, a upřímně řečeno, nikdo si s tím příliš hlavu neláme. Já to odhaduju na 11. – 14. ročník.

Koho tentokrát rožnovští punx pozvali? Původně měli přijet SPEED KILLS, brazilský hardcore-punk s odkazem na staré časy, kteří však bohužel nedorazí. Místo nich přijali pozvání TUMMO, kteří přivezou i svůj aktuální vinyl, dále legendární MICHAEL’S UNCLE, pražský noise rock / hardcore (jejich LP The End of Dark Psychedelia z počátku 90. let považuju za nejlepší českou punkovou desku), brněnské kapely MACGYVER, punkrock s melodií i rychlostí, a 6MAS, kteří docela nedávno vydali debutní LP. Sestavu doplní rožnovská úderka v čele s nedávno znovuprobudivšími TELEFON, dále UŠTKNI, rock’n'roll punk z Vrahu a nová rožnovská kapela DIVNÍ HOSTI.

Proti dešti je připraven veliký vojenský stan, k dispozici bude ping-pong, nějaké to vege žrádlo, chlast, promítat se budou japonské animované filmy. Jo a v sobotu budu po živém hraní pouštět desky ze své sbírky alb, kde zazní moje nejoblíbenější pecky počínaje rokem 1962 (ano, první singl The Beatles, zásadní to mezník), přes 70., 80., 90. léta a konče rokem letošním. Více info o Setkání najdete na stránkách klubu Vrah. Neváhejte a přijďte!

Tiskovka: Street Fest 2011 – DIY Open Air

Wednesday, August 3rd, 2011
Street Fest 2011

Street Fest 2011

Festival se koná už tradičně na fotbalovém hřišti ve Stavenici u Mohelnice nedaleko CHKO Litovelské pomoraví, a to konkrétně 5.-6. srpna 2011 od 16:00. Pískovna vzdálená cca 1km nabízí možnost koupání. Na festivalu pro vás budou připraveny dvě scény. Na hlavní se představí kapely, převážně HC, punk, metal, crust, folk. Ve stanové stage se rozezní drum and bass, jungle, tekkno atd. Dále se můžete těšit na čajovnu, výstavy, distra, pestrý výběr vegetariánského a veganského jídla, úžasnou a osvědčenou absinthovou limonádu, pivko značky Svijany a Kozel a mnoho dalšího. Na místě samozřejmě možnost stanování.

Akce se těší každým rokem o něco větší přízni, tak sme se rozhodli zase o něco, aspoň dle našeho úsudku, zkvalitnit line-up, a to i o zahraniční kapely, jmenovitě FIRE AT WILL z Francie, kteří hrají moderní melodický hardcore ala Comeback kid a kapelu OFF THE HOOK z Berlína, která brázdí stejné vody jako kapely typu VERSE, HAVE HEART, MODERN LIFE IS WAR.

Na druhé scéně se mimo jiné představí veterán Ricky Saï Saï, který stál u zrodu francouzské reggae/dancehall scény. Svůj první a nejznámější projekt Saï Saï, duo s parťákem Ramsesem Ookim, dal oficiálně dohromady v roce 1985, kdy oběma bylo 15 let. V té době, očarováni jamajskou hudbou a její soundsystemovou kulturou, začali v Paříži stavět své první zvukové aparatury.

Více info, včetně line-upu, naleznete zde (klikni).