Archive for September, 2011

Live: Shapeshifter (NZ) + Alef Zero (CZ) + Volnej Průběh

Wednesday, September 28th, 2011
Shapeshifter + Alef Zero + VP 2011

Shapeshifter + Alef Zero + VP 2011

Tak jsem zpátky ze Skotska, skoro 40-ti denní vývar v horách, na ostrovech, po ruinách hradů. Zanedlouho sem mrsknu pár fotek. Prozatím vás pozvu na solidní koncert, který se bude konat tuto sobotu 1. října v pražské MeetFactory. Poprvé v České republice a tuším i ve střední či východní Evropě vůbec se představí novozélandská parta Shapeshifter.

Často se o nich hovoří jako o novém hudebním fenoménu – jejich unikátní směs heavy soulu a drum’n'bassu je stejně drsná a impozantní jako krajina jejich rodného Nového Zélandu. Během posledních deseti let tato pětičlenná parta od protinožců zcela přepsala pravidla taneční scény – jejich tři po sobě jdoucí alba se umístila na první příčce nezávislých hitparád, stali se hlavními hvězdami všech zásadních festivalů v regionu a byli vyhlášeni nejlepším živým počinem Nového Zélandu. Spolupracovali s Joem Dukiem z dub/reggae kapely Fat Freddy’s Drop a s Christchurch Symphony Orchestra, předskakovali rockerům z Tool na jejich turné a sesbírali tři ocenění na NZ BNET Music Awards za nejlepší album, píseň roku a nejlepší koncertní vystoupení. Počátkem letošního roku kapela podepsala smlouvu se světoznámým nezávislým labelem Hospital Records, kde vyšlo jejich zatím poslední album The System Is A Vampire.

Předskokany jim budem dělat my s naší Alef Zero a doskokany parta djs Volnej Průběh. V jejich biografii stojí: “VP je zvukový azyl, který pěti zkušeným Djs a všem podobně naladěným hudebním fanouškům pomáhá uvěřit, že drum’n'bass je stále schopný se vyvíjet, že většina nemusí mít pravdu. Není čas na mainstream, když se toho na okraji žánru děje tolik zajímavého. Autonomic, deep, minimal, drum funk jsou přesně ty odnože dnb, které VP sleduje a posílá dál.” Pětici tvoří staří dobří Stanzim a Touchwood a mladší dobří Rade, AHZ a Nitrous. Doražte.