Archive for October, 2011

Rekomando: Country Punk na Vrahovi

Wednesday, October 26th, 2011
Country Punk na Vrahovi

Country Punk na Vrahovi

Ano, jakkoliv bizarně to někomu může znít, s radostí vás zvu tuto sobotu 29.10. do rožnovského D.I.Y punkového klubu Vrah, kde bude burácet večírek na vlnách country punku. Z pozvánky od vrahounů se dozvíte, kdo zahraje:

ARAN EPOCHAL, občanským jménem Adam Nenadál, jo, ten z Gnu. Sólově, tedy přesněji zpívá a hraje na basu. Trochu jiný odstín, než předvádí ve svém dalším alter egu Aran Satan (na Vrahu loni na podzim v rámci Liberation festu). TIM REMIS – je bubeník Auxes a Milemarker, zpívá a hraje na basu ve Sweet Cobra, ale jeho sólový věci jsou o něčem jiným: banjo, foukací harmonika, Timův hlas a nádherný smutný skladby, ovlivněný starým country. STERN – country-punk přímo z Rožnova p.R. Nu a nestane-li se něco nepředloženého, dojde i na pár akustických coverů Beatles v podání Ctib+Vaant.

Po živé muzice přijde neméně živá, nicméně reprodukovaná muzika z mé, nebojím se to říct, masivní kolekce hustot z let 1960-2011 a přidá se i DJ NOTHING. Country, punk a Beatles’ not dead!

Vítejte v druhé republice aneb Děkujeme, pane ministře!

Wednesday, October 12th, 2011
Dobes, ministr skolstvi

Dobes, ministr skolstvi

V poslední době jsem často čuměl s otevřenou pusou, co vše mohou zplodit mozky ministrů, prezidenta, jejich poradců a nejbližších spolupracovníků na téma vlastenectví, češství, jinakosti. Přemýšlel jsem, že bych sem mrsknul alespoň nějakou reakci, jakkoliv by to byl výkřik do tmy, protože mainstreamová většina lidí v ČR s nimi souhlasí. Dnes mne nadchl otevřený dopis několika plzeňských učitelů ministrovi školství, a tak místo své reakce přináším jejich. Je slušně jedovatá, sarkastická a ironická, ale raději takovou, než všechny ty patolízalské ódy, které slýchávám. Ona partička si už taky vysloužila nálepku “multi-kulti ultralevičáků”. Nuže, zde je jejich náhled. Jen chci připomenout, že levičáky mám stejně v paži jako pravičáky (a to jsem si už párkrát vyslechl, že jsem obojí, hehe).

Vítejte v druhé republice aneb Děkujeme, pane ministře!

Rádi bychom Vám, pane ministře, poděkovali za Vaše kroky ve funkci ministra školství. Jsme středoškolští učitelé a dlouhá léta se ve výuce soustřeďujeme na výchovu k občanství, toleranci a kritickému myšlení. Často jsme naráželi na problém, jak našim studentům přiblížit některá témata, především sociálně patologické jevy či komplikovaná historická období. Jsme rádi, že díky některým českým politikům máme k dispozici tolik praktických příkladů. Vaše duchaprostá rétorika, podpora ultrakonzervativních katolíků, mytologických nacionálních klišé, lidí přímo spojených s extremismem, záliba v měření, vážení a nálepkování studentů, to vše nám už měsíce slouží jako materiál umožňující vyučovat např. o druhé republice či o rozdílu mezi vlastenectvím a náckovstvím, podobně jako nám v tomto směru slouží prezident země a jeho bizarní trabanti. Jsme si jisti, že, že sebevědomí budované na pouhém faktu příslušnosti k jakékoliv skupině je ve skutečnosti rezignací na svobodu a odpovědnost. Ujišťujeme vás, že budeme učit o Karlu IV., zvlášť o tom, v jakém smyslu byl tzv. „Čechem“, či o té drobné lapálii s vyvražděním norimberských židů. Podobně budeme po studentech chtít, aby nám vysvětlili, jaký má češství Jaromíra Jágra vztah k faktu, že je výborným hokejistou. Jste známý rychlostí, s níž uvádíte své nápady v život, a máme pro vás několik nápadů, jak by se mohlo pokračovat v započaté cestě. Nechť MŠMT vydá povinný seznam povolených autorů! Jistě přijde vhod Slávy dcera, Broučci, Ve stínu lípy, Nerudovo Pro strach židovský či Zkáza Slovanů, naopak nedoporučujeme například Českou modernu s jejich otravným Buď svým a budeš českým, nebezpečný je masarykovec Ferda Mravenec, Žid Kafka, sexuální deviant Ginsberg či satanista Harry Potter. Dalším krokem by tedy logicky měl být seznam knih zakázaných. Na Den učitelů by mohly být rituálně páleny. Jeden náš student navrhoval přihazovat do plamenů i žijící autory, třeba sprosťáka Martina Jirouse, šťouru Umberta Eca nebo bigamistu Ludvíka Vaculíka, ale všechno má svůj čas, viďte. Dějiny učí, že musí předcházet tábory. Sekce pro „nepřizpůsobivé“, vedle by byli homosexuálové a lesbičky, ve speciální sekci se zostřeným režimem pak ti, kteří jsou HIV pozitivní. Další části si doplňte sám, klientů je dost. Také by měly být zavedeny výchovné ústavy pro dospívající, kteří masturbují, a káznice pro jejich rodiče, protože jak řekla Dolores Jechová Terlicová Umbridgeová, ve správných a dobrých rodinách to dospívající neprovádějí. Je tedy třeba z těla národa rázně oddělit nádor špatných rodičů.
Ještě jednou vám, pane ministře děkujeme, jako výukový materiál jste k nezaplacení.

Monika Stehlíková, Gymnázium Plzeň
Jitka Maulová, Střední průmyslová škola stavební Plzeň
Alice Zadražilová, Gymnázium Plzeň
Ladislava Matoušková, Gymnázium Plzeň
Tomáš Otava, Gymnázium Plzeň
Helena Koubková, Střední průmyslová škola strojnická Plzeň
Jan Anderle, Gymnázium Františka Křižíka Plzeň