Archive for January, 2012

Rekomando: VeganFest 2012

Tuesday, January 31st, 2012
Mike Tyson, Vegan

Mike Tyson, Vegan

Tisková zpráva: Měsíc únor se bude v brněnských ulicích, klubech a restauracích nést ve znamení zdravé a etické volby. Budete moci poškádlit své chuťové pohárky pro některé doposud neznámými chutěmi. Dozvíte se více o této zdravé kuchyni prostřednictvím přednášek, filmů a workshopů. Společně také nahlédneme do pozadí potravinářské a lékařské lobby, které nám před tuto volbu staví mediální zeď. Na festivalovém youtube kanálu je možné zhlédnout filmy a videa, která se budou v průběhu festivalu promítat. Dále pak snímky, které budou pouze online, a taktéž jednotlivé přednášky a workshopy, které budeme v průběhu festivalu natáčet. Festival je bez sponzorů, nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé (Kolektiv pro zvířata, infoshop Pelech a Kulturní Kolektiv), kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto zdravého a etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.
Více info: www.veganfest.cz

OSA, ACTA a jiná svinstva

Thursday, January 26th, 2012
Anonymous

Anonymous Logo

Dnes (26.1.12) vyhlásily lokální skupiny celosvětového fenoménu Anonymous útok na webové stránky Ochranného svazu autorského (OSA), později odstavily i stránky vlády ČR. Cílem bylo především upozornit na snahy zavést cenzuru internetu, tedy snahy, které projevuje i OSA svou podporou smlouvy ACTA, kterou dnes podepsal zástupce české vlády pěkně bez velkého humbuku v Tokiu. ACTA je v podstatě evropský ekvivalent amerických návrhů zákonů SOPA a PIPA, proti kterým nedávno protestovala i např. Wikipedia vypnutím své anglické verze na 24 hodin.

Občanské sdružení OSA je nechvalně proslulé i další stránkou své činnosti – tam, kam komunista poslal svého ideového cenzora, posílá kapitalista svého výběrčího daní. Svou podstatou splňuje činnost OSA v mnohém definici vydírání a výběru výpalného, jak jej praktikují mafie a zločinecké gangy: pod hrozbou postihu vymáhá peníze. Jedná-li se o interprety, kteří mají smlouvu s OSA, pak to dovedu pochopit. Pokud však musím tomuto občanskému sdružení povinně odvést odpustek za každé prázdné CD, každý prázdný harddisk, za každou kopii svého textu na kopírce, pak je to jen a pouze legalizovaná zlodějna. Stejná zlodějna a vydírání, jako když pošlou písemnou hrozbu v případě, že pořádáte hudební akci, kde nevystupují kapely zastupované OSA. A nebo kde dokonce ani nevybíráte žádné vstupné a akce má vysloveně nekomerční charakter, jako se to stalo nedávno kamarádovi Standovi Pencovi (o jeho akci a reakci čti zde – klikni).

Za nedlouho budeme vydávat desku. Ani náhodou nebude mít nic společného s OSA. Nemáme rádi mafie, vyděrače, ani jiné gaunery. Takže ani OSA.

Aktualizace: Události začínají nabírat slušný spád a stala se věc ve vrcholové politice prakticky nevídaná – zpravodaj evropského parlamentu Kader Arif dnes 27.1.12 odstoupil na protest proti schvalování smlouvy ACTA, neboť podle něj ohrožuje svobodu a soukromí. Pokud byste se chtěli dozvědět více, co tato smlouva a její americké varianty znamenají, doporučuju dobrý článek O co poslední dny jde? Máme na krku Megaprůšvih na tyden.cz (klikni).

Song: Night Train (2012) s Alef Zero

Wednesday, January 25th, 2012

Před půl rokem jsem zde psal, že “s Alef Zero právě dokončujeme novou desku”. No, povídali, že mu hráli. Desku jsme dokončili teprve teď, ale co, vlak nám stejně ujel a nic nás už tedy nehoní. V našem případě to byl noční vlak, tak jsme o něm aspoň napsali písničku k táboráku. Zde je ke stažení a poslechu. Je to pop jak řemen, ale protože jsme všichni vesměs popaři (tedy krom Adina, který je metalista, Čendy, který po večerech poslouchá pouze kompilace kvalitního industriálu a gring coru, Ivet, která ujíždí na trip hopu, a Budyho, který dává přednost avantgardním kouskům), tak nás to moc netrápí. Každopádně, v dubnu proběhne křest (coby agnostik-ateista a vegetarián se snažím prosadit termín chřest) LP vinylu a CD ve Žlutém psovi v Pardubicích za podpory předních českých dnb djs. Takže tuhle popinu berte i jako pozvánku.

Night Train II

Night Train II

Half a year ago I wrote here that “we are just finishing a new album with Alef Zero.” Well, far from it. Only now have we finished the album, but there we are, we have missed the boat anyway, and thus we have all the time in the world. In our case it wasn’t a boat we missed but a night train, so at least we wrote a campfire song about it. You can download it here and listen. It’s a pop as fuck, but as we are mostly pop fans (that is except for Adin who is a head banger, Cenda who listens only to quality industrial and grind core compilations in the evenings, Ivet who gets high on trip hop, and Budy who prefers avant-garde pieces), it does not bother us too much. Anyway, in April, there will be a release party for the new vinyl LP and CD in Zluty Pes Club in Pardubice, supported by leading Czech drum and bass DJs. So take this pop stuff as an invitation.

Alef Zero (2012) Night Train

Get the Flash Player to see this content.

Odkaz pro stažení / Free Download Link

Text písně naleznete v sekci Free Download Music / Lyrics.
For the lyrics go to the Free Download Music / Lyrics Section.