Archive for May, 2012

Laminate Live: Le Pneumatiq u Žlutého psa 30.5.12

Monday, May 28th, 2012

Ano – už to nejsou jen plané sliby, ale skutečnost. Pražská break-úderka Le Pneumatiq vydala po čtyřech letech pod názvem Seven Sisters novou desku, kterou v těchto týdnech propaguje v české kotlině na souvisejícím turné. Jednou ze zastávek je i pardubický klub Žlutý pes a náš rezidentní lámaný večírek Laminate, který jejich vystoupením uzavře letní část své 14. sezóny. Jako jejich věrnému fanouškovi mi bylo ctí, když mne pozvali na nahrávání a mohl jsem tak svou troškou přispět do jejich valivého break-dnb-reggae mlýna. Zde je tiskovka, kterou sepsali u příležitosti vydání této desky:

Le Pneumatiq 2012

Le Pneumatiq 2012

Na CD najdete celkem sedm skladeb. Některé budete znát z koncertů, některé se oproti koncertním verzím dočkaly úprav a některé znát určitě nebudete, protože jsou to žhavé novinky. Na desce nám zahostoval pardubický MC Vaant, jehož přínos v novince No Heaven / No Hell bude zapsán zlatým písmem do dějin Le Pneumatiq.

Jako bonus najdete na CD v datové stopě i tři vypečené bonusy – karaoke verze skladeb z desky od našeho dvorního videomakera Lukáše Hytycha. Od teď si tedy můžete vyzkoušet, jak by jste zněli jako zpěvák/zpěvačka Le Pneumatiq! A pokud by Vám to zpívání obzvlášť šlo a máte na to koule, tak se před nějakým koncertem přihlašte – zkusíme si to společně na zvukové zkoušce a pak to s náma můžete dát na pódiu.

Deska vychází u vydavatelství BMS a její CD verze se bude prodávat za cca 130 Kč + poštovné. Už nyní si ji můžete objednat v pravé části našich stránek. V digitální podobě bude deska ke stažení na ITunes a dalších eshopech v nejbližší možné době. A nejjednodušší možnost je koupit si CD na některém z našich koncertů.

Tolik tedy tiskovka. A jako pozvánku na středeční vystoupení, které podpoří i djs z Cartel Sound, zde nabízím k poslechu jednu ze dvou písní, které jsme spolu natočili. Text odráží mé jednoduché přesvědčení: nechť každý věří, v co chce, ale ať to násilím nevnucuje jiným. A to se týká nejen politiky, ale především náboženství a víry. Každý z nás je věřící. Někdo věří, že bůh je, někdo věří, že není. Váš agnostik-ateista.

Le Pneumatiq feat. Vaant (2012) No Heaven / No Hell

Get the Flash Player to see this content.

Odkaz pro stažení / Free Download Link

Text písně naleznete v sekci Free Download Music / Lyrics.
For the lyrics go to the Free Download Music / Lyrics Section.

Zemřel Adam Yauch aka MCA z Beastie Boys

Sunday, May 6th, 2012

Tohle je mizerná, mizerná, mizerná zpráva. Odešel další člověk, který tady bude svinsky chybět. Zakládající člen jedné z mých nejoblíbenějších part, Adam Yauch aka MCA z Beastie Boys. Tahle parta se na rozdíl od spousty jiných nikdy nechtěla zavřít v jedné hudební škatuli, nebála se přesahovat hudební žánry i konvence. V rámci jedné desky jste tak mohli poslechnout poctivý kytarový hardcore, jazzový freestyle a samozřejmě jejich nezaměnitelný hip hop, před kterým se sklánějí i největší jména tohoto původně černošského štýlu. Z jeho husté basy v Sabotage budu, dámy prominou, uchcávat vždycky. Respektuhodná byla i jeho podpora svobodě Tibetu, byl to jeden ze zakladatelů benefičních festivalů Tibetan Freedom Concert. Hey Adam, Rest in Peace.

Adam Yauch aka MCA (1964-2012)
Adam Yauch aka MCA (1964-2012)

This is shitty, shitty, shitty news. Another man is gone that will be fucking missed here. The founding member of one of my most favorite crews, Adam Yauch aka MCA of the Beastie Boys. Unlike many others, this group never wanted to lock themselves in a single music box, not being afraid to go beyond musical genres and conventions. On one record you could then listen to an honest guitar hardcore, jazz jamming and, of course, their unique hip-hop before which the biggest names of this originally black style had bowed. From his thick bass in Sabotage, ladies will forgive, I will always piss my pants. I also respect him for his support to the freedom of Tibet, he was one of the founders of the benefit festivals Tibetan Freedom Concert. Hey Adam, Rest in Peace.