Archive for November, 2012

Rekomando: Křest 2CD Burácení v D29

Wednesday, November 7th, 2012

Po měsících plánování, nahrávání, oddalování a přibližování se 8. listopadu v pardubickém Divadle 29 sejdou Burácovy spřízněné duše, kamarádi z kapel i mimo ně, aby si připomněli tohoto skvělého týpka, muzikanta, básníka, aktivistu. Jak k tomu došlo, pěkně shrnul bubeník Vypsané Fixy a jeden z organizátorů, Pítrs: “Po těch pěti letech, kdy tu s námi Burác není, nebyla ta bolest při vzpomínání už nesnesitelná. Tak jsme letos začátkem února začali plánovat vydání desky. Sebrali jsme všechno, co se nám podařilo najít – Burácovy texty, básně, skladby a dali to na web jako takovou burzu, ze které si jeho přátelé a kamarádi vybírali podle svého vztahu k tomu dílu. Vznikly z toho tak po různu ve studiích, zkušebnách i bytech cover verze Burácových věcí a na desce budou i tři zcela nově zhudebněné texty.

Podobně jako v případě kompilace Aroma Terapie se muziky sešlo tolik, že vydaly na dvojablum. Dokazuje, že Burác ovlivnil velké množství lidí různých hudebních směrů – najdete na něm tedy 24 písní (folk, punk, dubstep, funky, elektro, rock’n'roll, triphop, crossover, grunge, hard rock, jazz, pop, breakbeat, klavírní instrumentálka a další), 22 skupin, projektů i jednotlivců, 3 zhudebněné básně, 2 překopávky, 2 různé verze jedné písně, 1 instrumentálku, 1 koncertní nahrávku a 1 dříve vydaný titul. Jako základ obalu byl použit obrázek Perštýnské náměstí čtyřleté Yany Hong z místního kola výtvarné soutěže Památky očima mladých. Díla dětí z Pardubic ilustrují i Burácovy texty v bookletu.

Buraceni CD Cover

Buraceni CD Cover

A jak to bude na místě vypadat? Něchť opět zazní Pítrs: “Bude tam jedna aparatura a kdo přijde, zahraje. Bude to takový volný vzpomínkový večer. Dramaturgii vystoupení vymyslíme přímo naživo na scéně. Při tom skládání desky nám totiž došlo, že snad ani nejde o tu placku, ale o to, že si lidé zavzpomínali na to dobré. Na Burácovy myšlenky, názory, na jeho vnímání světa, které dokázal popsat tak dokonale trefně, až z toho někdy mrazí.

Vstupné bude rovné kilo na stole v českých a ke každé vstupence dostanete 2CD Burácení, na které nakonec kluci mimo jiné dali obě písně, které jsme udělali s Patrikem Bergmanem pro tuto příležitost. Přijďte, Burác by měl radost.

Kde: Divadlo 29, Pardubice
Kdy: 8. listopadu 2012 od 20h
Co: Křest 2CD Burácení
In Memoriam Jan Burác Buryánek