Archive for January, 2013

Zapraszamy: Audioteka | Olsztyn, Polska

Wednesday, January 30th, 2013

Po dvou poměrně nechutných zprávách pro změnu na trochu veselejší notu. Tentokrát to bude muzika polská – partička ze severu Polska, z Olsztyna, mě pozvala, abych se přidal s mikrofonem do jejich lámaných beatů na akci s názvem Audioteka. Když jsem byl v Polsku naposledy, vyklubal se z původního dvoudenního zájezdu na akci pětidenní pobyt – ano, tak dobře tam bylo (rozuměj slušná kalba). Nuže zde je plakát a pozvánka (a nedělejte, že neumíte polsky):

Audioteka, Olsztyn Polsko

Audioteka, Olsztyn Polsko

Wiemy, że podobało się Wam za pierwszym razem. Nam też dlatego we współpracy z pubem Vinyl zapraszamy na kolejną odsłonę Audioteki. Tym razem w wersji stricte drumandbassowej ze specjalnym gościem zza naszej południowej granicy. Gramy w Vinyl Pub 02.02.2013. Wstęp to 10 złotych. Zapraszamy!

Vaant (Alef Zero)
Nasz sąsiad zza południowej granicy, członek zespołu Alef Zero i soundsystemu U Merkura. Od zawsze perkusista w niezliczonych projektach siegających lat 90 – tych ubiegłego wieku. Po spotkaniu z elektroniką i dostrzeżeniu nowych możliwości stał się Vaant DJ – ejem, a później – i ostatecznie, wokalistą. Tracki z jego udziałem znaleźć można np. na składance Back In Mind wydanej przez portal drumandbass.cz. Występował z czołówką światowych nazwisk połamanego świata. W Olsztynie po raz drugi.

Dia (Synestezja)
Moja reakcja z drumandbassem była tak intensywna, że na przełomie tysiącleci poczułam nieposkromioną potrzebę, by wywierać na innych wpływ za pomocą tego gatunku. Od tego czasu atmosferycznymi brzmieniami staram się łagodzić stany na chilloutach, wprowadzać harmonie – zgodnie z powołaniem, podczas gdy ciemne hardstepowe produkcje służą zaspokojeniu potrzeby latania. To są skrajności, które w połączeniu z jazzstepem i muzyką jungle (która aktualnie stoi na pierwszym miejscu) tworzą pasję. A właściwie, co tu ukrywać – namiętną miłość – którą stojąc za deckami dzielę z ludźmi.

Gaara (Neuropunks)
Na polskiej scenie działa aktywnie od końca 2004 roku, kiedy to współtworzył crew AudioSupport i radio internetowe pod tą samą nazwą oraz zapoczątkował cykl imprez klubowych „Mind Infection” we Wrocławskim Wagonie. Od początku skupiał się na syntetycznych, funkowych i wysoko energetycznych brzmieniach, czasem wędrując w wysokie partie atmosfery bądź w rejony muzycznej melancholii. W 2007 roku został wyróżniony 2 miejscem w konkursie na najlepszy set portalu DNB.PL. Od 2008 roku członek legendarnego już kolektywu Neuropunks.

+ Aeromatic (AMC) + Krazz (AMC)

Vyhrálo vepřo, knedlo, zelo a Šlouf. Shit.

Saturday, January 26th, 2013
Vepro knedlo zelo

Vepro knedlo zelo

Schwarzenberga jsem nevolil, ale tohle je mizérie. Po Klausovi Zeman je fakt za trest. Můj kámoš a spoluhráč z Kultra Trek zhodnotil výsledek podobně: zvítězil pivní socialismus, hulvátství, žvanění, buřty a sebranka typu Šlouf, Fencl, Grégr. Shit.

Klaus je gauner

Monday, January 7th, 2013
Klaus

Klaus

Zlodějny a svinstva se dějí permanentně, avšak za poslední dekádu to zde, tedy v systému, kterému se s podivnou setrvačností říká demokracie, slušně akceleruje. Grázli na všech úrovních státní správy se rozhodli finálně dojebat poddané – po předání několika desítek miliard spolkům institucionalizované víry dopadla další pěst do ksichtu, Klausova amnestie. Že Klaus nemá rád lidi, řečeno parafrází slov klasika (Čtvrtníček), je stará známá věc. Ale jeho čiré gaunerství se nejvýrazněji projevilo až na přelomu roku. Nejde o amnestii jako takovou, jde především o tu její část, která zajišťuje propuštění, zastavení stíhání a odškodnění osob, které se podílely na okradení tisíců lidí. Prý bylo porušeno jejich právo na spravedlivý proces, neboť trvá příliš dlouho. Jak si Klaus vůbec může dovolit upřednostnit práva tunelářů před okradenými? Ten proces trvá stejně tak dlouho i pro ně, ale na ně se Klaus rozhodl zvysoka vysrat. Uff. Nemám moc rád vulgarity. Nu, je skvělé, že máme svobodu projevu. Z té mají pohlaváři srandu – a tak můžeme i nadále svobodně bez efektu žvanit. Třeba takhle.