Archive for April, 2013

Rekomando: ASTRONAUTALIS s kapelou (USA) na Vrahovi

Tuesday, April 30th, 2013

Jeden z nejlepších klubů ve střední Evropě (minimálně co se týče širokého, nebojácného hudebního záběru a DIY přístupu), rožnovský Vrah, dnes uvítá velmi solidní partičky. Zde je pozvánka přímo od Vrahounů a já můžu jen tiše štkát, že se tam dnes nemůžu taky objevit, hrajem s Alef Zero ve Vyškově.

Astronautalis

Astronautalis

ASTRONAUTALIS s kapelou (USA)

Andy Bothwell neboli Astronautalis se poprvé zjevil v Česku v roce 2009 a od té doby tady takřka zdomácněl – v tom nejlepším slova smyslu. „Rád se sem vracím,“ přiznává. „Našel jsem tu přátele a skvělé publikum, pro které bych udělal cokoliv.“ Divoké koncerty plné spontánní akce se staly jeho poznávacím znamením stejně jako jejich finále, při nichž Astronautalis předvádí freestyle na základě pěti témat, vybraných náhodně lidmi z publika. Astronautalis už ale není jen obskurním, třebaže tvrdě pracujícím indie rapperem. Jeho poslední deska This Is Our Science se stala bez nadsázky malou senzací a zařadila Andyho mezi nejzajímavější osobnosti na pomezí alternativního hip hopu a indie scény. Tentokrát přijede Astronautalis s doprovodnou kapelou, což bude evropská premiéra. „Koncerty s kapelou jsou pro mě vrchol, muzika dostává úplně novou energii,“ říká Andy.

Aktuální deska Astronautalise This Is Our Science vyšla na respektovaném labelu Fake Four, kde mimo jiné vydávají své nahrávky takové persony indie hip hopu jako Sole nebo Ceschi. A výčet hostů na albu je přehlídkou skutečných osobností: Tegan Quin & Ted Gowans (Tegan & Sara), P.O.S, Radical Face (Electric President), Sims (Doomtree), McKenzie Smith (Midlake), Mike Wiebe (The Riverboat Gamblers), Alias (anticon), Cecil Otter (Doomtree/Wugazi), Lazerbeak (Doomtree), Picnic Tyme (Devin The Dude/Erykah Badu), Daniel Hart (St. Vincent/John Vanderslice), Isaiah Toothtaker (Machina Muerte) nebo Sean Kirkpatrick (ex-Paperchase/ Nervous Curtains). O produkci se už tradičně postaral John Congleton z kultovních The Paper Chase, který je podepsán i pod nahrávky takových kapel jako Smog, Xiu Xiu, Explosions in the Sky, Maserati nebo The Roots.

PLANETY (Slezsko)

Orlowski s Bejbišem v dosud neviděné kombinaci, Maňa se čtyřstrunnou lopatou (sedí mu jak knír) a za bicíma vyslanec jablunkovského pekla Firanga. Krochmalný, Babiš, Maliniak, Michalík. Nic neříkající kvarteto příjmení vám už brzo osvětlí, co to znamená být milovníkem na poli rokenrolu. Kapela lásky, jak to nazval Toro, měla svou premiéru samozřejmě na svatbě. Achtung, české texty, vesmírná hudba, galaktický zážitek, pekelná vášeň a ke všemu odhodlaný talent zliskat se tak akorát, jak to uměl jen Oldřich Nový.

Začátek (a teď pozor) PŘESNĚ ve 21:00, na opozdilce čekat nebudeme. Vzhledem k nákladům a malému počtu zastávek vstupné nebude úplně lidové, ale vejdeme se do dvou kil. Předprodej neděláme, rezervace není nutná, na Vraha se vejdeme.