Archive for July, 2014

Rekomando: Setkání svobodných duší | 01.02.08.2014 Rožnov p.R.

Friday, July 25th, 2014

Tiskovka, autor Ctib: Jsem tu s pozvánkou na každoroční Setkání svobodných duší, které proběhne v pátek 1. a sobotu 2. srpna v Rožnově pod Radhoštěm v areálu bývalé střelnice na Dolních Pasekách.

Start bude divoký. ANUS je začínající sice, ale už teď přesvědčivá kapela z Martina a úderem dvacáté hodiny odpálí Duše patnáctiminutovým setem běsného punku. Následuje randál jiného ražení. Pochmurné povídačky na pozadí dvouakordového skřípotu kytary do vás nahustí první sólista letošních Duší UNKILLED WORKER. Pak domácí TELEFON se setem jako vždy obohaceným o překvápka adresovaná speciálně Duším. Pak zvolníme, rozhoupou se beaty a svoje rýmy do nich začne hrnout druhý sólista Duší INAU, jeden z těch, kteří mají co říct. Jako organizátoři koncertů jsme se vždycky snažili o přesahy mimo punkové končiny, proto závěr pátečního programu bude patřit kapele DVA a jejich hravé a nezaškatulkovatelné tvorbě.

SSD 2014

SSD 2014

Na sobotu chystáme nejprve několik doprovodných programů. Odpoledne se kromě tradičního pingpongového turnaje budeme tentokrát věnovat historii a hlavně budoucnosti VRAHA. Hudební část sobotního programu bude střídat melodičtější polohy punkové muziky s hrubostma. O půl šesté odstartují domácí UŠTKNI. Kapely z Jeseníků odjakživa dokázaly svou hrubozrnnou palbu postavit na vynikajících nápadech a zahrát ji s odpichem (vzpomíná si někdo třeba na ZRÁDCE RASY?) – přesně tohle platí i pro seveřany NORTH MORES. Po nich nastoupí původně havířovští, dnes pražsko-havířovští GAGARIN s experimentálnějším pojetím punku – taneční rytmy a uřvaný vokál. Když už jsem vzpomínal na ZRÁDCE, v KUTYA HARAP, kteří nastoupí potom, hraje na kytaru jedna z jejich základních postav, Rejžek. Jedna z nejzajímavějších ostrých kapel současného českého punku! Předposlední položkou programu je znovuobnovená KULTRA!. Nečekejte ale totéž co kdysi, dnes je to hitový drum’n'bass punk s parádními (a parádně podanými) texty. A nakonec poslední sólista. Akustická kytara a hlas. Romantický folk? Ani náhodou! Egopunk! Zkrátka, tečku za letošním Setkáním svobodných duší zapíchne CTIB. Oba večery budou po skončení živé muziky patřit muzice reprodukované.

Za pořádající VRAHpartu zve Ctib.

Rekomando: Wales, Snowdon | Cymru, Yr Wyddfa | Part I

Monday, July 14th, 2014

Po delším čase přináším pár fotek z cest po … obvykle píšu “po Skotsku”, ale vloni jsem nakonec dal na rady těch, kteří tvrdí, že pokud se mi líbí Skotsko, pak se mi určitě bude líbit Wales, a jel jsem tam. Inu, líbil. Ale Skotsko to není. Ne že by tam nebylo pěkně, ale přece jen je to ve srovnání se severními končinami Skotska, kam jezdím nejraději, častá turistická destinace, a proto tam jsou všude nějací lidi. Z čehož jsem nadšený moc nebyl. Ale přece jen, byla tam nádherná místa. Fotky jsem rozdělil do dvou částí, první menší představuje nejvyšší horu Walesu, Snowdon v Snowdonii. Druhá větší pak přinese výběr z cest napříč Walesem. Klikněte pro zvětšení.

Llyn Llydaw, Sheep and Me

Llyn Llydaw, Sheep and Me

With some time gone by, I bring a few pictures from my travels around … usually I write “around Scotland”, but last year I finally heeded the advice of those who say that if I love Scotland, then I will love Wales, so I went there. Well, I did like it. But it is not Scotland. Not that it was not nice there, but still if compared with the northern parts of Scotland, where I love it most, it is a frequent tourist destination, so there are some people everywhere. Of which I was not too excited. But still, there were wonderful spots. I divided the photos into two parts, the first smaller one presents the highest mountain in Wales, Snowdon in Snowdonia. The second larger one will bring a selection of trips across Wales. Click to enlarge the photos.

Snowdonia Hills

Snowdonia Hills

Abandoned Shelter, Snowdonia

Abandoned Shelter, Snowdonia

Snowdonia Mountains and Valleys

Snowdonia Mountains and Valleys

Snowdonia, Wales

Snowdonia, Wales

A View from Snowdon

A View from Snowdon

Sky and Meadows in Snowdonia

Sky and Meadows in Snowdonia

Sheep, Llyn Llydaw

Sheep, Llyn Llydaw

A View from the Path, Snowdonia

A View from the Path, Snowdonia

Llyn Ffynnon-y-gwas, Snowdon

CLlyn Ffynnon-y-gwas, Snowdon

Snowdonia Ridge

Snowdonia Ridge