Dobrá zpráva: Colgate ukončí svou roli v destrukci pralesů

Opět jedna dobrá zpráva a další důkaz toho, že má smysl být aktivní v oblasti lidských či zvířecích práv, či obecně v oblasti ochrany životního prostředí. Včera dosáhli všichni ti, kterým není osud planety lhostejný, solidního úspěchu: po desítkách protestů, po statisících podpisů petice a masivní kritice na Facebooku se firma Colgate – Palmolive připojila k závazku nulového odlesňování. O co se jedná? Společnost ještě donedávna využívala ve svých produktech palmový olej od firem, které jsou spojeny s rozsáhlým odlesňováním. Svým včerejším závazkem se tak připojila k mnoha společnostem zavazujícím se k nulovému odlesňování, jako například Nestlé, L’Oréal, Mars, Ferrero a Unilever. Poslední velkou společností, která se nadále podílí na destrukci pralesů, je Procter & Gamble.

Procter and Gamble

Procter and Gamble

Palmový olej je velmi častou složkou čisticích prostředků, šamponů, kosmetiky a dalšího spotřebního zboží, které firma vyrábí. To ale neznamená, že samotný palmový olej je problém, problém je palmový olej vznikající na základě devastace pralesů. Organizace Greenpeace zjistila, že při zakládání plantáží, které lze spojit s dodavatelským řetězcem P&G, dochází k ničení přirozeného prostředí orangutanů a tygrů sumaterských. Území s palmami olejnými, které patří společnosti BW Plantation Group (společnosti, která je navázána na dodavatelský řetězec P&G), je zároveň spojeno i s úmrtími a pohřbíváním orangutanů poblíž národního parku Tanjung Puting. V dalších případech zdokumentovalo Greenpeace postupující kácení pralesů, ke kterému docházelo na základě povolení dvou výrobců, o kterých se ví, že dodávají palmový olej přímo P&G.

Co můžete udělat vy? Podepište petici adresovanou firmě P&G ZDE, máte-li Facebook či Twitter, napište na její stránky ZDE. Mrknul jsem na jejich Facebook a je tam spousta vzkazů na toto téma, z toho radost určitě nemají. Já si snad ten Facebook nakonec taky založím, hehe. Nu ale krom toho mám malý tip: existuje spousta společností, které se na destrukci planety nepodílely nikdy a ani své produkty netestují na zvířatech. Kupujte raději takové výrobky. Společnosti P&G však napište určitě.

AKTUALIZACE 10.4.2014 TISKOVÁ ZPRÁVA GREENPEACE

Procter & Gamble – výrobce šamponu Head & Shoulders – se oficiálně zavázal k nulovému odlesňování při svém čerpání palmového oleje. Jsme moc rádi, že se můžeme s Vámi podělit o tuto novinku. Trvalo to několik vyčerpávajících měsíců, ale nevzdali jsme to. A společně jsme vyhráli. Je to těžce dosažené vítězství, ale stále jsme pouze na začátku. Nová politika P&G slibuje, že firma bude do roku 2020 100% “přátelská k pralesům”. Vy i já ale víme, že pralesy ani poslední zbývající tygři sumaterští, nemohou čekat dalších 6 let. Proto musíme tlačit P&G k tomu, aby jednal rychleji.

Nový závazek P&G je vítězstvím v dlouhém boji za ochranu domova tygra sumaterského. Je to výsledek úsilí stovek tisíců z nás, kteří jsme poslali e-maily vedení P&G. Předali jsme naši zprávu do kanceláří P&G od Jakarty až po Cincinnati. Po celém světě jsme vyšli do ulic a oslovovali naše rodiny a přátele. Vylepovali jsme nálepky na lahvičky od šamponu Head & Shoulders, volali jsme do kanceláří P&G, vyšplhali na budovu ředitelství a jejich ředitelku pro udržitelnost jsme vystavili trapnému momentu, když jsme jí veřejně předali Zlatou sekeru, cenu za roli, kterou P&G hraje v odlesňování.

Jakmile bude nová politika zavedena, P&G zaručí původ palmového oleje. Nyní můžeme toto vítězství použít k posunutí celého průmyslu směrem k zodpovědně čerpanému palmovému oleji. Tato změna politiky P&G je důkazem toho, že pokud se spojíme, jsou naše hlasy ve velkých společnostech slyšet. Firmy jako Colgate, Nestle, L’Oreal a nyní i Procter & Gamble se zavázaly k nulovému odlesňování i díky Vám. Musíme se i nadále navzájem podporovat a nevzdat se dříve, než nadobro očistíme palmový olej od ničení pralesů.

Děkuji Vám, že společně se mnou oslavujete toto vítězství v boji za ochranu domova tygrů sumaterských. Jsem hrdý na to, že stojím po Vašem boku. Váš dnešní dar umožní více podobných vítězství.

S úctou
Areeba Hamid,
vedoucí pralesní kampaně Greenpeace International

One Response to “Dobrá zpráva: Colgate ukončí svou roli v destrukci pralesů”

 1. Jamesdiosy says:

  Праздники и дни рождения, которые мы переживаем, обычно не обходятся без цветов. Они оставляют впечатляющие воспоминания о любой дате. У любого человека имеется цветок, которому он отдаёт предпочтение из общего разнообразия. У нас в большом цветочном ассортименте можно найти цветы на самый изысканный вкус.
  Если вы не уверены в точных предпочтениях того, кому предназначаются цветы, можете остановиться на красивейших букетах. Наши букеты сделаны профессиональными флористами. Букет из ярких роз, нежных орхидей, утонченных хризантем и других, поражающих особой красотой цветов, будет чудесным презентом, как даме, так и джентльмену. Если вы желаете доставить радость женщине, то купите к букетунапример мягкую игрушку. Данный сюрприз будет по душе любой представительнице слабого пола.
  Розы являются самыми популярными цветами. Даря розы, вы наверняка угодите любому человеку. Эти красивые цветы излучают неповторимый аромат, который будет радовать длительное время. У нас на складе имеется огромный выбор сортов роз разнообразной высоты и цветовой гаммы.

  заказ цветов

  На вопросы относительно подбора букета или создания его по индивидуальному заказу могут ответить наши специалисты.

Leave a Reply

 

*