Politická odpovědnost? Bla bla bla

Sledovali jste trochu skládání nové přechodné české vlády? Všimli jste si kolikrát zaznělo slovo odpovědnost?  Jeden z hlavních argumentů kolem sestavování jakéhokoliv politického tělesa se často točí kolem slůvek “odpovědný”, “odpovědnost”, “odpovídat se někomu”. Co to je za kecy? Tentokrát to byl patrně Brusík, kdo nejvíce ustřelil na tomto podivném zaklínadle: jednotlivé strany musí do vlády vyslat transparentně své zástupce, aby bylo jasné, na kom spočívá politická odpovědnost. Jaká odpovědnost? Kdo kdy byl činěn fakticky (ne politicky) odpovědným za cokoliv, co skončilo nějakým průserem? Svoboda se Snopkovou? To bylo, jako když se nažere příslověčný vlk a ovce zůstane komplet. A odpovědnost politická? To v Česku fakt funguje? Takže třeba když na Paroubkově veselici jeho kámoš zastřelí syna jeho jiného kámoše, naivní člověk by čekal, že voliči zhodnotí už zcela očividné a neskrývané propojení ČSSD s mafií a dají jim to vyžrat ve volbách – tedy povolají je k politické odpovědnosti. Ha! Houby s voctem! ČSSD vyhrála následné krajské volby a drží všechny kraje vyjma Prahy.
Jen prosím neberte mou roztrpčenou poznámku na téma politické odpovědnosti jako skrytou podporu ODS coby “rivalům” sociálních demokratů. Vůbec ne, v mých očích to jsou jen o trochu menší šizunci, protože nemají mezi sebou Paroubka – ten to drtí všechno.

2 Responses to “Politická odpovědnost? Bla bla bla”

  1. Zuzanka says:

    :-D

  2. track says:

    Dlouho jsem nanvstivil tento web,tak jem si to sjel pekne pozpatku.To s tema mafianama u Paroubka na podepisovacce te jeho knihy(to musi byt priserna sracka “Evropa ocima socialniho demokrata”,boze uz jen ten nazev) hodnoti strasne malo lidi.Jsem rad,ze to tady zazneloU socialnich demokratu(!) se mafiani sazeji o to,kdo ma u sebe vic nez “meloun” v hotovosti a pak se postrileji.Mam podobny pocit,ze tady neni zadny idealni spolek ktery bych volil,ale vim urcite,ze komunisty(vcetne Paroubka) a fasisty(vcetne Ratha) ne!!!

Leave a Reply

 

*