Pozvánka na Festival United Islands v Praze 18. – 20.6.

Orka

Orka

Program začíná Klubovou nocí ve čtvrtek 18. 6. v šestnácti pražských klubech. V pátek 19. 6. se rozjede program na pražských ostrovech. Slavnostní zahájení festivalu připadne na 18.45 hodin před vystoupením jednoho z nejvíce očekávaných hostů festivalu – faerské skupiny Orka.

Střelecký ostrov bude v pátek patřit fanouškům ska. Tam se od 17 do 22 hodin vystřídají Yellow Umbrella, Fast Food Orchestra, Mad Manoush a Spankers. Sobotní program se začne odvíjet už od 11 hodin dopoledne na celkem sedmi scénách. Hlavní hvězda festivalu mezinárodní projekt N.O.H.A. zahraje na hlavní scéně od 19.30. Očekávané hvězdy world music se na Střeleckém ostrově vystřídají od 18 hodin. Nejdříve moderní podoba flamenca Almasäla a potom maďarský projekt Mitsoura. Ten bude od půl deváté kombinovat romské hudební vlivy s elektronikou. V Mánesu vystoupí od 18.30 s hodinovým programem Patrick Bergman s kapelou.

K tuzemským lákadlům budou patřit vystoupení mladých kytarových kapel Please The Trees či The Prostitutes. Nadějí jazzové scény Radia 1 jsou debutující Lanugo od 12.10 hodin, po nich experimentální Segundo a taneční United Heads. Krátce před 13. hodinou zazpívá na Střeleckém ostrově excentrický písničkář Xavier Baumaxa. Tamtéž se představí v premiéře nová kapela Tomáše Průši z legendární Vltavy. Jeho Love Songs Orchestra hraje od půl čtvrté.

Festival letos výjimečně uvede i koncert Pavla Bobka s Robertem Křesťanem za podpory skupiny Druhá tráva od 12.30 hodin na Slovanském ostrově. Koncerty pod širým nebem končí ve 22 hodin. Mezi poslední vystoupení budou patřit belgičtí Moiano, irští Royseven a tuzemští U-Prag či Ivan Hlas trio. Po oba dva dny běží program i po 22. hodině v klubech Mánes a Jazz Dock.

Leave a Reply

 

*